PRACOWNIA KOMIKSOWA

Biblioteka
zawsze po drodze ...

Dołącz do nas! Stwórz z nami komiks! Poszukujemy rysowników-amatorów i scenarzystów do naszej Pracowni!

Pracownia Komiksowa działa od jesieni 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Otwarte zajęcia zrzeszają miłośników komiksu i rysunku. Spotkania prowadzone są przez profesjonalnych twórców komiksowych. Taki charakter Pracowni umożliwia rysownikom-amatorom pełną swobodę kreowania, przy jednoczesnych konsultacjach z ekspertami.

Dotychczasowe działania Pracowni zaowocowały wydaniem zbioru miniatur komiksowych „Gost Town”. Jest to zbiór opowieści osadzonych w różnych realiach gatunkowych i wyrysowanych w różnorodnych stylach (np. manga, postapo, minimalizm, komiks historyczny). Wspólnym mianownikiem tych miniatur jest Gostyń – widziany od strony historycznej, fantastycznej, futurystycznej, obyczajowej, groteskowej, wspomnieniowej, widziany oczyma miłośników sztuki komiksu związanych z miastem swojego pochodzenia, życia, nauki.

 

Twórcy komiksowi, z którymi współpracowaliśmy:

  • Witold Tkaczyk – wydawca, grafik, dziennikarz, scenarzysta komiksowy, założyciel Zin Zin Press, w latach 1993-2004 redaktor prowadzący i wydawca Magazynu Komiksów AQQ, najbardziej kompetentnego pisma monitorującego polską i zagraniczną scenę komiksową tamtego czasu. W 2010 r. został uhonorowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaką ,,Zasłużony dla kultury”.
  • Maciej Parowski – krytyk, redaktor, pisarz i osobowość związana z gatunkiem fantastyki. Scenarzysta m.in. "Wiedźmina" i "Funky Kovala". W latach 1982-2013 był kierownikiem działu literatury polskiej w „Fantastyce”, później „Nowej Fantastyce”, na łamach którego debiutowali pisarze rozświetlający firmament polskiej prozy. Napisał wiele zbiorów esejów, felietonów, recenzji i wywiadów, będących opowieścią o przeobrażeniach w fantastyce podczas kilku minionych dekad. Za książkę „Burza. Ucieczka z Warszawy’40” został wyróżniony przez kapitułę Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.
  • Filip Bąk – scenarzysta, ilustrator i rysownik na zlecenie. Z wykształcenia architekt. Jego specjalnością są rysunek, ilustracja, karykatura, brand hero i komiks na zamówienie. Tworzył m.in. „Dorastaj bezpiecznie” , „Zadar na rybach”, „Gołębie” czy „Zin Free Zone”.

 

Nie bój się zaryzykować! To idealna szansa na doszlifowanie swojego warsztatu i nowe przeżycia! Spotkania są skierowane do wszystkich mieszkańców. Zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów. Koniecznie obejrzyj zdjęcia poniżej!

Zapisy do Pracowni Komiksowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń przyjmowane są w budynku Biblioteki przy ulicy Wrocławskiej 257. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: facebook.pl/komiksgostyn.

x
x
x
x
x
x
x
x
x


POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14:00 - 18:00

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

 

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

ADMINISTRACJA
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

W NIEDZIELĘ BIBLIOTEKA CZYNNA
raz w miesiącu 13:00 - 17:00

KSIĄŻKA NA TELEFON

TEL. 730 800 787

ZAMÓWIENIA
wtorek - piątek 9:00 - 17:00

DOWÓZ
Gostyń, środa 9:00 - 16:00
Obszary wiejskie, czwartek 10:00 - 18:00