WYDARZENIE

Biblioteka
zawsze po drodze ...
06.03.2019

Spotkania Anny Sakowicz z gostyńskimi czytelnikami

5 marca w na zaproszenie naszej biblioteki do Gostynia przybyła Anna Sakowicz – autorka jednej książki dla dzieci oraz kilku zabawnych, wzruszających i zarazem pobudzających do refleksji powieści obyczajowych, m.in. „Złodziejki marzeń”, „Szeptów dzieciństwa”, „Niedomówień”, „Na dnie duszy”.

Przed południem spotkała się z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 1 i Przedszkolu Miejskim Nr 7.Autorka promowała swoją książkę pt. „Leniusiołki” której bohaterką jest siedmioletnia Amelka, nielubiąca porządku. Rozmawiała z dziećmi o tak niepokojących objawach, jak niechęć do sprzątania, ruchu, uprawiania sportów, rozwijania pasji życiowych. Sugerowała, że w ich domach mogły zalęgnąć się „leniusiołki” i podpowiadała jak sobie z nimi radzić. Na pamiątkę spotkań podarowała obu przedszkolom kolorowe maskotki leniusiołków.

Po południu Anna Sakowicz spotkała się z dorosłymi czytelnikami w gostyńskiej bibliotece. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, a wszystkie przybyłe na nie panie obdarowano kwiatami. Przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze.
Pisarka mówiła o swojej drodze do pisarstwa i wydanych książkach oraz dalszych planach literackich, o blogach, które prowadzi, o rodzinie, pracy nauczycielki wykonywanej przez kilkanaście lat. Odpowiadała też bardzo chętnie i wyczerpująco na zadawane przez moderatorów i publiczność pytania dotyczące warsztatu pracy, pierwszych recenzentów, bohaterów literackich. Przytaczała zabawne anegdotki, wykorzystywane w powieściach.
Po spotkaniu można było nabyć książki Anny Sakowicz i otrzymać jej autograf.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek
sobota

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - piątek
sobota

 

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - piątek
sobota

ADMINISTRACJA
poniedziałek - piątek

W NIEDZIELĘ BIBLIOTEKA CZYNNA
raz w miesiącu

KSIĄŻKA NA TELEFON

TEL. 730 800 787

ZAMÓWIENIA
wtorek - piątek

DOWÓZ
Gostyń, środa0
Obszary wiejskie, czwartek