WYDARZENIE

Biblioteka
zawsze po drodze ...
13.02.2019

W podróży do granic z Robertem Czerniakiem

12 lutego w ramach realizacji zadań powiatowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała dwa spotkania z Robertem Czerniakiem – mieszkańcem pobliskiej Mosiny, podróżnikiem, geografem, publicystą oraz współautorem książki „Podróże do granic”. Pierwsze – przeznaczone dla młodzieży – odbyło się w Pępowie, a drugie – w czytelni naszej biblioteki.

Swoją opowieść Robert Czerniak rozpoczął od tego, jak z cukiernika i kucharza stał się podróżnikiem. Mówił o swoim życiu, młodości, ciekawości świata i pasji podróżowania, którą zaraził również syna Joachima, zabierając go do Ameryki Południowej. Swoją wypowiedź dokumentował prezentacją multimedialną ukazującą m.in. Boliwię, Argentynę, Wenezuelę, Kolumbię, Meksyk, Gwatemalę. Opowiadał również o tragedii syna, który w wieku 19 lat zachorował na nowotwór mózgu, o operacji, długotrwałej rehabilitacji i diagnozie lekarzy, że Joachim nigdy nie będzie chodził. Przekonywał, że trzeba mieć marzenia, nawet szalone, bo czasem się spełniają. Jako dowód podawał wspólną walkę syna i ojca o powstanie z wózka inwalidzkiego, przezwyciężenie nieuleczalnej choroby i pokonanie wszelkich granic.

Prelegent wspominał mordercze treningi za dnia i w nocy, które pomogły synowi dokonać niemożliwego po ciężkiej chorobie i wraz z ojcem oraz dwoma członkami ekipy zrealizować półroczną wyprawę rowerową po Australii, podczas której, w trudnych warunkach, pięćdziesięciostopniowym upale, biwakowaniu w namiotach, przemierzaniu wielokilometrowych pustynnych przestrzeni, osiągnęli zamierzony cel. Z podziwem i wielkim zainteresowaniem widzowie oglądali relację z tej wyprawy.

Robert i Joachim Czerniakowie pokazali, że jeżeli się czegoś bardzo chce, to można zrealizować te marzenia i dokonać rzeczy niemożliwych. I o tym właśnie napisali w książce „Podróże do granic”, którą można było kupić po spotkaniu, uzyskując autograf autora.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek
sobota

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - piątek
sobota

 

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - piątek
sobota

ADMINISTRACJA
poniedziałek - piątek

W NIEDZIELĘ BIBLIOTEKA CZYNNA
raz w miesiącu

KSIĄŻKA NA TELEFON

TEL. 730 800 787

ZAMÓWIENIA
wtorek - piątek

DOWÓZ
Gostyń, środa0
Obszary wiejskie, czwartek