WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
x
13.09.2019

Zmiana godzin otwarcia w Bibliotece

Uwaga ! Od września Biblioteka zmienia swoje godziny otwarcia !

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników ujednoliciliśmy i zwiększyliśmy godziny otwarcia, by z naszych usług mogło skorzystać więcej osób i każdy miał możliwość dotrzeć do Biblioteki w dogodnym dla siebie terminie. 

x
11.09.2019

Gostyń w czołówce zmian mobilnych w Polsce

W związku z kryzysem czytelnictwa w Polsce istnieje potrzeba szukania nowych rozwiązań zwiększających dostęp do książki i promujących literaturę. Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych na zachodzie Europy są biblioteki mobilne, czyli bibliobusy.

a
10.09.2019

Warsztaty o książeczkach dla najmłodszych podczas wrześniowego Klubu Mam

W poniedziałek, 9 września podczas spotkania Klubu Mam odbyły się warsztaty pt. „Książeczki dla najmłodszych”, które poprowadziła Kinga Kowalska, współpracująca ze znanym  warszawskim wydawnictwem „Dwie Siostry”. Uczestniczyło w nich 45 osób.

x
09.09.2019

Narodowe Czytanie

W sobotę, 7 września 2019 r., w Gostyniu odbyło się Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

a
03.09.2019

Wakacyjne podsumowania

W piątek 30 sierpnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży spotkali się uczestnicy wakacyjnych konkursów, zorganizowanych przez bibliotekę dziecięcą. Dla laureatów przygotowano nagrody i wyróżnienia. Fundatorami upominków i słodyczy byli: Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gostyniu.

x
03.09.2019

Wycieczka do Szreniawy dla dzieci i młodzieży

29 sierpnia odbyła się całodniowa wycieczka do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, którą Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała w ramach projektu „Czyste Czytanie”. Uczestniczyły w niej 23 osoby wraz z opiekunami.

x
28.08.2019

Jak za dawnych lat…

We wtorek, 27 sierpnia, w gostyńskiej bibliotece odbyły się projekcje bajek z kultowego diaskopu „Ania”, w których uczestniczyło 195 osób: dzieci, młodzież i dorośli.

x
27.08.2019

O projektach bibliotecznych w TVP Poznań

26 sierpnia przedstawiciele gostyńskiej Biblioteki gościli na żywo w TVP Poznań.

x
23.08.2019

Przestrzenna gra interaktywna pt. Baśniowy park

W czwartek, 22 sierpnia, w gostyńskich plantach zorganizowano przestrzenne gry interaktywne. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Wbajkowani”.

x
22.08.2019

Warsztaty pt. Rękodzieło dla każdego

W czwartek, 22 sierpnia, w gostyńskiej bibliotece odbył się pokaz rękodzieła połączony z warsztatami. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”.

x
20.08.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne w gostyńskim szpitalu

19 sierpnia na Oddziale Chirurgii Dziecięcej gostyńskiego szpitala odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii zatytułowane „Podziel się ze mną”, które w oparciu o swoją bajkę psychoedukacyjną „O samolubnym Rechotku” przeprowadziła Halina Radoła.

x
09.08.2019

Multimedialny ekoquiz

8 sierpnia w ogródku wiedeńskim „Szalonej Krowy” na gostyńskim rynku odbył się quiz multimedialny z zakresu ekologii. Wzięły w nim udział 3 kilkuosobowe drużyny. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”.

x
08.08.2019

Warsztaty pięknego czytania z aktorem Zbigniewem Walerysiem

W środę, 7 sierpnia, w ramach projektu „Wbajkowani” odbyły się warsztaty pięknego czytania prowadzone przez aktora Zbigniewa Walerysia. Zostały przeniesione z powodu nagłego ulewnego deszczu z Rynku do piwnicy „Szalonej Krowy”. Uczestniczyło w nich około 25 osób reprezentujących różne pokolenia, od małych dzieci, poprzez młodzież, dorosłych, aż po przedstawicieli GUTW.

x
30.07.2019

Ozdoby z piekarnika i drugie życie papieru – niedzielne warsztaty w Bibliotece

W niedzielę, 28 lipca, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyły się dwa warsztaty w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nich udział kilkanaście osób.

a
26.07.2019

Lipiec w bibliotece dziecięcej

Wakacyjny miesiąc prawie za nami… W bibliotece dziecięcej nie narzekamy na nudę. Ku naszemu zadowoleniu czytelnicy dopisują, młodzi plastycy rysują wymarzone wakacje lub podróżują po Polsce i Europie podczas szukania odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie konkursowej.

x
25.07.2019

Filmowy eksperyment artystyczny

25 lipca odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu „Czyste czytanie”. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu przeprowadziła je w gostyńskich plantach pod nazwą „Filmowy eksperyment artystyczny”. W akcji wzięło udział ponad 25 osób.

x
24.07.2019

Gostyńskie baśniopisanie

4 czerwca 2019 roku w ramach projektu „Wbajkowani” odbyło się wydarzenie pod nazwą „Gostyńskie bajkopisanie”. Członkowie Pracowni Literackiej spotkali się w bibliotece, aby stworzyć wspólną baśń o Gostyniu.

x
23.07.2019

Warsztaty handmade

23 lipca w ramach projektu „Czyste czytanie” w bibliotece odbyły się warsztaty handmade dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których udział wzięło około 30 osób.

x
22.07.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne „Podziel się ze mną” w Środowiskowym Domu Samopomocy

19 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyniu odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii zatytułowane „Podziel się ze mną”, które w oparciu o swoją bajkę psychoedukacyjną „ O samolubnym Rechotku” poprowadziła Halina Radoła.

x
21.07.2019

Bajeczny Lapbook

W czwartek, 18 lipca 2019 r., w budynku Szkoły Podstawowej w Kunowie przeprowadziliśmy warsztaty z tworzenia "bajecznych lapbooków".

x
09.07.2019

Poznali barwne życie Długoraja

O Wojciechu Długoraju, polityce Rzeczpospolitej Obojga Narodów i sytuacji w renesansowej Europie opowiadał Przemysław Pawlak, na spotkaniu Pracowni komiksu historycznego. W ramach projektu „Poznaj zapomnianych” w piątek 5 lipca została zorganizowana prelekcja edukacyjna dla uczestników pracowni.

x
08.07.2019

Klub Mam w lipcu

8 lipca w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie Klubu Mam. Obecnych było 18 mam oraz 28 dzieci. Do grona klubowiczów dołączyła jedna mama z małą Olgą.

x
07.07.2019

Drużynowy quiz multimedialny pt. Co to za bajka?

4 lipca w ogródku wiedeńskim „Szalonej Krowy” na gostyńskim rynku odbył się quiz multimedialny ze znajomości bajek i baśni pod hasłem "Co to za bajka?". Wzięło w nim udział 5 drużyn i kilkunastu kibiców. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Wbajkowani”.

x
02.07.2019

Zostań ilustratorem! – warsztaty z Elżbietą Krygowską-Butlewską

W niedzielę, 30 czerwca, w ramach projektu „Wbajkowani” gostyńska Biblioteka zorganizowała warsztaty ilustratorsko-literackie dla dzieci z poznańską ilustratorką, Elżbietą Krygowską-Butlewską, której ilustracje zdobią książki znanych polskich pisarzy: Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Emilii Waśniowskiej, Joanny Kulmowej, Liliany Bardijewskiej, Zofii Beszczyńskiej, Ireny Landau i innych. Uczestniczyło w nich około 35 osób.

x
27.06.2019

Kamishibai w przedszkolach

W czwartek, 27 czerwca 2019 r., w ramach projektu "Wbajkowani" udaliśmy się do gostyńskich przedszkoli, by zaprezentować dzieciom japoński teatr obrazkowy Kamishibai.

x
26.06.2019

Czerwcowy happening ekologiczny

W sobotę, 22 czerwca, w centrum Gostynia odbył się happening ekologiczny. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział ponad 300 osób.

x
26.06.2019

Przestrzeń, kompozycja i zasady kompozycji

Czerwcowe spotkania Pracowni Komiksowej zakończyliśmy warsztatami z Arturem Hejną. Ósme spotkanie Pracowni odbyło się 26 czerwca 2019 roku. Tematem spotkania była nauka rysunku przestrzennego pomieszczeń jako miejsca akcji sceny komiksowe -j z elementami perspektywy i zasad kompozycji.

 

x
24.06.2019

Drugie życie książki - regały bookcrossingowe w przestrzeni miejskiej

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., w ramach akcji „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu ustawiła w przestrzeni miejskiej regały książkowe, które wcześniej zostały pomalowane i ozdobione podczas warsztatów w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Czyste czytanie.

x
23.06.2019

O projekcie, historycznym komiksie i edukacyjnych grach fabularnych

We wtorek 18 czerwca i w środę 19 czerwca odbyły się spotkania rekrutacyjne w ramach projektu historyczno-edukacyjnego „Poznaj zapomnianych”. Na miejscu pojawili się mieszkańcy Gostynia i okolic. W trakcie spotkań omówiono idee i cele projektu oraz przedstawiono plan działania.

x
22.06.2019

Czas, tło, ramki i kadry w komiksie

Kolejną dawkę sporej wiedzy wchłonęli uczestnicy pracowni komiksowej podczas ostatnich warsztatów. W czwartek 13 czerwca odbyło się szóste spotkanie Pracowni Komiksowej w Gostyniu.

x
18.06.2019

Wycieczki do Nadleśnictwa Piaski

W dniach 11, 12 i 18 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach projektu „Czyste czytanie” zorganizowała wycieczki do Nadleśnictwa Piaski dla uczniów gostyńskich podstawówek. Uczestniczyło w nich ok. 90 osób.

a
18.06.2019

Czerwcowe spotkania z książką

W czerwcu 2019 roku bibliotekę dziecięcą odwiedziły dzieci z gostyńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

x
14.06.2019

O lesie dla dorosłych

13 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyły się warsztaty połączone z wystawą fotograficzną pt. „Las w Nas – Co tak naprawdę wiemy o lesie? Jaka jest nasza łączność z naturą?”. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 20 osób.

x
14.06.2019

O dymkach i ramkach w komiksie

W czwartek, 6 czerwca, odbyły się warsztaty Pracowni Komiksowej. Piąte spotkanie pracowni było kontynuacją cyklu spotkań z Filipem Bąkiem (rysownikiem i grafikiem). Prowadzący opisał pracę grafika w Polsce, omówił temat prawa autorskiego i odpowiedział wszystkim na zadane pytania. Uczestnicy poznali rolę i możliwości dymków w komiksie, a przede wszystkim wzięli udział w praktycznych warsztatach z pracy ze scenariuszem.

x
13.06.2019

Drugie życie książki – działania bookcrossingowe w ZSS w Brzeziu

W środę, 12 czerwca, w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu odbyły się warsztaty pod hasłem „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 40 osób.

x
10.06.2019

Warsztaty o szkodliwych zabawkach i spotkanie Klubu Mam

W poniedziałek, 10 czerwca, w gostyńskiej bibliotece odbyły się warsztaty na temat szkodliwych zabawek. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział kilkanaście kobiet należących do Klubu Mam, które przyszły na spotkanie ze swoimi dziećmi i wybranymi zabawkami.

x
08.06.2019

Bajki i baśnie 18+

6 czerwca odbyła się dyskusja pt. „Bajki i baśnie 18+” w ramach projektu „Wbajkowani”. Uczestniczyli w niej przede wszystkim członkowie dwóch klubów książki działających w BPMiG w Gostyniu.

x
07.06.2019

Babcie Wnukom

6 czerwca odbyło się spotkanie „Babcie Wnukom” w ramach projektu „Wbajkowani”. W wydarzeniu uczestniczyło około 90 osób.

a
06.06.2019

Ilustrowali patronów ulic

W ramach Dni Gostynia 2019 Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Gostyniu zorganizował dla uczniów szkół podstawowych gminny konkurs plastyczny Zilustruj patrona lub nazwę ulicy miejscowości, w której mieszkasz. W środę 5 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.

a
06.06.2019

Gostyń i okolice 2019

We wtorek, 4 czerwca rozegrany został finał gminnego konkursu wiedzy o naszym mieście ph. „Gostyń i okolice”, organizowanym od 2001 roku przez: Szkołę Podstawową nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu, Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum w Gostyniu.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14:00 - 18:00

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

 

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

ADMINISTRACJA
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

W NIEDZIELĘ BIBLIOTEKA CZYNNA
raz w miesiącu 13:00 - 17:00

KSIĄŻKA NA TELEFON

TEL. 730 800 787

ZAMÓWIENIA
wtorek - piątek 9:00 - 17:00

DOWÓZ
Gostyń, środa 9:00 - 16:00
Obszary wiejskie, czwartek 10:00 - 18:00