WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
x
24.06.2019

Drugie życie książki - regały bookcrossingowe w przestrzeni miejskiej

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., w ramach akcji „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu ustawiła w przestrzeni miejskiej regały książkowe, które wcześniej zostały pomalowane i ozdobione podczas warsztatów w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Czyste czytanie.

x
23.06.2019

O projekcie, historycznym komiksie i edukacyjnych grach fabularnych

We wtorek 18 czerwca i w środę 19 czerwca odbyły się spotkania rekrutacyjne w ramach projektu historyczno-edukacyjnego „Poznaj zapomnianych”. Na miejscu pojawili się mieszkańcy Gostynia i okolic. W trakcie spotkań omówiono idee i cele projektu oraz przedstawiono plan działania.

x
22.06.2019

Czas, tło, ramki i kadry w komiksie

Kolejną dawkę sporej wiedzy wchłonęli uczestnicy pracowni komiksowej podczas ostatnich warsztatów. W czwartek 13 czerwca odbyło się szóste spotkanie Pracowni Komiksowej w Gostyniu.

x
18.06.2019

Wycieczki do Nadleśnictwa Piaski

W dniach 11, 12 i 18 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach projektu „Czyste czytanie” zorganizowała wycieczki do Nadleśnictwa Piaski dla uczniów gostyńskich podstawówek. Uczestniczyło w nich ok. 90 osób.

a
18.06.2019

Czerwcowe spotkania z książką

W czerwcu 2019 roku bibliotekę dziecięcą odwiedziły dzieci z gostyńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

x
14.06.2019

O lesie dla dorosłych

13 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyły się warsztaty połączone z wystawą fotograficzną pt. „Las w Nas – Co tak naprawdę wiemy o lesie? Jaka jest nasza łączność z naturą?”. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 20 osób.

x
14.06.2019

O dymkach i ramkach w komiksie

W czwartek, 6 czerwca, odbyły się warsztaty Pracowni Komiksowej. Piąte spotkanie pracowni było kontynuacją cyklu spotkań z Filipem Bąkiem (rysownikiem i grafikiem). Prowadzący opisał pracę grafika w Polsce, omówił temat prawa autorskiego i odpowiedział wszystkim na zadane pytania. Uczestnicy poznali rolę i możliwości dymków w komiksie, a przede wszystkim wzięli udział w praktycznych warsztatach z pracy ze scenariuszem.

x
13.06.2019

Drugie życie książki – działania bookcrossingowe w ZSS w Brzeziu

W środę, 12 czerwca, w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu odbyły się warsztaty pod hasłem „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 40 osób.

x
10.06.2019

Warsztaty o szkodliwych zabawkach i spotkanie Klubu Mam

W poniedziałek, 10 czerwca, w gostyńskiej bibliotece odbyły się warsztaty na temat szkodliwych zabawek. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział kilkanaście kobiet należących do Klubu Mam, które przyszły na spotkanie ze swoimi dziećmi i wybranymi zabawkami.

x
08.06.2019

Bajki i baśnie 18+

6 czerwca odbyła się dyskusja pt. „Bajki i baśnie 18+” w ramach projektu „Wbajkowani”. Uczestniczyli w niej przede wszystkim członkowie dwóch klubów książki działających w BPMiG w Gostyniu.

x
07.06.2019

Babcie Wnukom

6 czerwca odbyło się spotkanie „Babcie Wnukom” w ramach projektu „Wbajkowani”. W wydarzeniu uczestniczyło około 90 osób.

a
06.06.2019

Ilustrowali patronów ulic

W ramach Dni Gostynia 2019 Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Gostyniu zorganizował dla uczniów szkół podstawowych gminny konkurs plastyczny Zilustruj patrona lub nazwę ulicy miejscowości, w której mieszkasz. W środę 5 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.

a
06.06.2019

Gostyń i okolice 2019

We wtorek, 4 czerwca rozegrany został finał gminnego konkursu wiedzy o naszym mieście ph. „Gostyń i okolice”, organizowanym od 2001 roku przez: Szkołę Podstawową nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu, Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum w Gostyniu.

x
06.06.2019

Zwykła wystawa niezwykłych ludzi

4 czerwca w Bibliotece otwarto kolejną „Zwykłą wystawę niezwykłych ludzi” w ramach projektu „Pasja szansą na ciekawe życie”, której organizatorami są: Stowarzyszenie „Bez granic”, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu. To już dziesiąta taka wystawa, a od 2011 roku jej miejscem jest nasza placówka.

x
05.06.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne w ZSS w Brzeziu

3 czerwca w ramach projektu „Wbajkowani” kilkunastoosobowa grupa dzieci z kl. 1-3 w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu uczestniczyła w zajęciach z elementami biblioterapii „Z przyjacielem nie boję się ciemności i potworów”.

x
04.06.2019

Konkurs na ekozabawkę

2 czerwca odbyło się pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Czyste czytanie”. Na torze kartingowym Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała konkurs na zabawkę ekologiczną. Wzięło w nim udział około 40 osób.

x
03.06.2019

Ankieta o ulubionej bajce z dzieciństwa

W sobotę, 1 czerwca, rozpoczęliśmy działania w ramach projektu „Wbajkowani”. Na gostyńskim Rynku i Deptaku przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców naszego miasta na temat ich ulubionych bajek.

a
03.06.2019

Wiem więcej o ziemi gostyńskiej po raz 27

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. w sali odczytowej odbyły się finały konkursu historycznego „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu w ramach Dni Gostynia od 1993 roku. Honorowe patronaty nad imprezą objęli: Burmistrz Gostynia i Starosta Powiatu Gostyńskiego.

a
01.06.2019

Tyjater jednygó szplina

W ramach realizacji zadań powiatowych, 31 maja Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała dla seniorów w Poniecu i Piaskach 2 spotkania z Waldemarem Wierzbą – polonistą, regionalistą, gawędziarzem, autorem słowników gwary poznańskiej oraz licznych publikacji pisanych gwarą.

x
31.05.2019

O działalności Biblioteki w TVP Poznań

30 maja pracownice gostyńskiej Biblioteki gościły na żywo w TVP Poznań. Opowiadały o projektach „Wbajkowani” i „Czyste czytanie”, które będą realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu od czerwca.

x
31.05.2019

Warsztaty komiksowe z Filipem Bąkiem

Teoria połączona z praktyką były motywem przewodnim spotkania z Filipem Bąkiem, które odbyły się w czwartek 30 maja. Uczestnicy Pracowni Komiksowej wzięli udział w warsztatach dla początkujących rysowników i scenarzystów. Spotkanie rozpoczęło cykl trzech wydarzeń edukacyjno-warsztatowych, mających podnieść kompetencje uczestników pracowni.

x
23.05.2019

Kamishibai na Festiwalu Książki w Cerekwicy Nowej

22 maja 2019 roku odbyło się przedstawienie teatru ilustracji Kamishibai, czyli japońskiej sztuki opowiadania, która ma już wielowiekową tradycję. Spotkanie odbyło się z okazji odbywającego się Festiwalu Książki w Wielkopolskim Samorządowym Zespole Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej.

a
22.05.2019

Gostyńska „Noc z żywiołami” w bibliotece

18 maja podczas tradycyjnej  Nocy Muzeów, w tym roku  pod hasłem „Noc z żywiołami”, naszą bibliotekę opanował żywioł z Kraju Kwitnącej Wiśni.

x
15.05.2019

Wyjazd na Dzień Darmowego Komiksu

Warsztaty tematyczne, wykłady popularnonaukowe oraz setki komiksów czekały na uczestników wyjazdu edukacyjnego do Poznania, który odbył się w sobotę 11 maja.

a
13.05.2019

Klub Mam w maju

Na spotkanie Klubu Mam w poniedziałek 13 maja br. przybyli nowi najmłodsi uczestnicy: Laura, Leon, Miłosz i Tadeusz.

x
09.05.2019

Spotkanie Pracowni Komiksowej

Zniewolenie i Wolność, Rok 1984 Orwella, social media a nawet filozofia Schopenhauer'a były tematami ostatniego spotkania Pracowni Komiksowej.

x
08.05.2019

Rowerowy Czytelnik

2 maja odbyła się pierwsza edycja majówkowego rajdu rowerowego. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób.

x
29.04.2019

Kwietniowa Niedziela w Bibliotece

28 kwietnia odbyła się kolejna „Niedziela w Bibliotece”. Z okazji zbliżającej się majówki jej hasłem przewodnim był „Nowoczesny patriotyzm”. W plenerowym spotkaniu na trawniku przed budynkiem wzięło udział około 30 osób.

x
26.04.2019

Spotkania z Andrzejem Markiem Grabowskim w Gostyniu i Pogorzeli

W czwartek 25 kwietnia w ramach działalności powiatowej nasza biblioteka zorganizowała dwa spotkania dla dzieci z Andrzejem Markiem Grabowskim – pisarzem, twórcą programów telewizyjnych, takich jak: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Tik-Tak”, autorem ponad pięciuset piosenek, m.in.: „Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, „ Witaminki” czy „Kropelka złotych marzeń,” współzałożycielem (wraz z  Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki.

x
08.04.2019

Klub Mam – 8 kwietnia 2019

Wśród klubowiczów serdecznie powitaliśmy nowe mamy i dzieci  m.in. parę bliźniaków Marcelego i Filipa oraz 6 tygodniowego Olafka.

x
05.04.2019

Radiowe warsztaty z Romanem Czejarkiem

4 kwietnia Roman Czejarek – dziennikarz radiowy, podróżnik, autor książek, konferansjer i fotografik – zaproszony przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy, po raz trzeci gościł w  powiecie gostyńskim. Tym razem przeprowadził warsztaty radiowe dla młodzieży w Borku Wielkopolskim i Gostyniu.

x
03.04.2019

Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja

W środę 27 marca br. w bibliotece odbył się finał konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu: „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja” w kategorii plastycznej i recytatorskiej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych powiatu gostyńskiego.
 

03.04.2019

Relacja radiowa z Panelu LEMologicznego

Zachęcamy do wysłuchania relacji radiowej z Panelu LEMologicznego, który odbył się w ramach GOSTKONU 2019. Udział w nim wzięli pisarze Wiktor Żwikowicz i Marek Żelkowski. Panel został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu.

x
02.04.2019

Protokół z podsumowania 8. Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego

Zwyciężczynią 8. Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego została Aleksandra Karolczak, która jako pierwsza nadesłała na adres elektroniczny muzeum@gostyn.pl 20 poprawnych odpowiedzi. 20 punktów zdobyli także laureaci kolejnych miejsc: drugiego – Maciej Horała, trzeciego – Paweł Karolczak, czwartego – Jakub Olejnik.

x
29.03.2019

Premiera komiksu „Gost Town” i antologii literackiej „Siedem Piór”

W czwartek, 28 marca 2019 r., w naszej Bibliotece odbyła się uroczysta premiera piewszego w historii komiksu o Gostyniu „Gost Town” oraz antologii literackiej zatytułowanej „Siedem Piór”.

x
28.03.2019

Warsztaty detektywistyczne

27 marca 2019 roku, starsze przedszkolaki z „Bajki” uczestniczyły, w warsztatach detektywistycznych inspirowanych serią „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Wydawnictwa Zakamarki.

x
26.03.2019

O działalności Biblioteki w TVP

26 marca przedstawiciele Biblioteki w TVP3 Poznań, w programie "Witaj Wielkopolsko", opowiadali o Pracowni Komiksowej i Pracowni Literackiej, które działają w placówce.

x
12.03.2019

Wernisaż wystawy prac malarskich Arkadiusza Cypriana

11 marca w holu biblioteki odbył się wernisaż wystawy malarskiej Arkadiusza Cypriana. Jego uczestnicy mogli podziwiać 24 prace artysty pochodzącego z Kościana, a mieszkającego w Łagowie.

x
11.03.2019

Marcowe spotkanie Klubu Mam

11 marca w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie Klubu Mam. Obecnych było 12 mam oraz 12 dzieci. Do grona klubowiczów dołączyła jedna mama z małą Igą.

x
06.03.2019

Spotkania Anny Sakowicz z gostyńskimi czytelnikami

5 marca w na zaproszenie naszej biblioteki do Gostynia przybyła Anna Sakowicz – autorka jednej książki dla dzieci oraz kilku zabawnych, wzruszających i zarazem pobudzających do refleksji powieści obyczajowych, m.in. „Złodziejki marzeń”, „Szeptów dzieciństwa”, „Niedomówień”, „Na dnie duszy”.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10:00 - 16:00
czwartek 10:00 - 16:00