WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
h
10.04.2013

Andrzej Aleksandrzak o Kanionach USA dla GUTW

Andrzej Aleksandrzak – dawny absolwent gostyńskiego LO, obecnie mieszkający w Krotoszynie pasjonat turystyki wodnej, żeglarstwa i nurkowania spotkał się ponownie w bibliotece ze słuchaczami Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we wtorek 9 kwietnia br. Tematem wykładu tym razem były „Najciekawsze kaniony w Stanach Zjednoczonych Ameryki”, które zwiedzał wraz z rodziną i przyjaciółmi.
a
03.04.2013

Pokoloruj Gostyń

Promocja książki "Pokoloruj Gostyń", wydanej we współpracy Biblioteki Publicznej oraz Muzeum w Gostyniu, odbyła się 2 kwietnia 2013 roku w Czytelni dla Dorosłych. Impreza zbiegła się z 735. rocznicą lokacji naszego miasta oraz z Międzynarodowym Dniem Książki Dziecięcej.
a
29.03.2013

Marcowe wizyty przedszkolaków

W marcu bibliotekę dziecięcą odwiedziły dzieci z gostyńskich przedszkoli. 5 marca ponad czterdziestu przedszkolaków z „Piotrusia Pana” zawitało w odwiedziny do naszej książnicy, a 28 marca „Biedronki” z „Jedyneczki” po raz kolejny wzięły udział w ćwiczeniach samodzielnego wypożyczania książek do domu.
a
25.03.2013

Z wizytą w Krainie Baśni

W czwartek 7 marca br. Izabela Mehr z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła maluchy z grupy „Gumisie” w gostyńskim żłobku. Było to kolejne spotkanie najmłodszych z literaturą dziecięcą z cyklu zajęć głośnego czytania.
a
23.03.2013

Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja

Finał konkursu recytatorskiego „Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja” odbył się 20 marca 2013 roku w sali odczytowej biblioteki. Jego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.
a
23.03.2013

Pan Kuleczka w Bajce

Tytułowy bohater książek Wojciecha Widłaka – Pan Kuleczka po raz kolejny zawitał do naszego miasta. W środę 20 marca 2013 roku, korzystając z zaproszenia biblioteki, spotkał się z dziećmi w Przedszkolu Niepublicznym „Bajka” w Gostyniu.
v
22.03.2013

Konferencja „Wielkopolska w bibliotece, Internecie i powiecie”

21 marca br. roku odbyła się w bibliotece konferencja „Wielkopolska w bibliotece, Internecie i powiecie” zorganizowana w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Uczestniczyło w niej 28 osób. Byli to pracownicy gostyńskiej biblioteki, jak i bibliotek gminnych i filii bibliotecznych z powiatu, przedstawiciele Starostwa, Urzędu Miejskiego, Muzeum, Towarzystwa Przyjaciół Gostyńskiej Biblioteki Publicznej oraz słuchacze Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
d
20.03.2013

Warsztaty z podstaw Excela dla bibliotekarzy powiatu w „Tygodniu z Internetem”

18 marca br. odbyła się w gostyńskiej bibliotece konferencja dla bibliotekarzy powiatu, w której uczestniczyło 21 osób. W związku z tym, że pracownicy bibliotek na co dzień korzystają z komputera, programów bibliotecznych Sowa i innych oraz z Internetu – zorganizowano ją w „Tygodniu z Internetem”- trzeciej edycji ogólnoeuropejskiej kampanii trwającej od 18-24 marca.
a
15.03.2013

Nowości dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy młodszych i starszych czytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do odwiedzenia naszej placówki i skorzystania z bogatej oferty nowości książkowych.
j
07.03.2013

Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu

7 marca br. bibliotekę odwiedziły dwie grupy młodzieży z klas pierwszych Technikum Weterynaryjnego i Technikum Żywienia z Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu. W trakcie wizyty zapoznały się z funkcjonowaniem poszczególnych działów naszej placówki, jej zbiorami książkowymi, audiowizualnymi i elektronicznymi, prasą oraz warsztatem informacyjnym.
h
05.03.2013

Kobieto - Ty wieczna istoto

Nadchodzi długo oczekiwany przez kobiety dzień, w którym każda z nich może czuć się nadzwyczaj wyjątkowo. Zapraszamy do Wypożyczalni Zbiorów Bibliotecznych po lekturę i filmy o kobietach.
g
01.03.2013

Wystawa „Migawki z krainy Fiordów”

1 marca br. w holu na piętrze odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Haliny Radoły zatytułowanej „Migawki z krainy fiordów”. Ekspozycja zawiera zdjęcia z podróży po Norwegii wykonane czerwcu 2012 r.
f
28.02.2013

Koncert Kuby Michalskiego

26 lutego br. w gostyńskiej bibliotece odbył się koncert warszawskiego artysty Kuby Michalskiego. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów zaśpiewał kilkanaście ballad popularnego w Polsce kanadyjskiego barda Leonarda Cohena.
a
12.02.2013

W bibliotece czytają dzieciom

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, do której włączyło się Przedszkole Miejskie Nr 1 w Gostyniu, w dniach od 4-11 lutego br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły przedszkolaki z „Jedyneczki”.
f
08.02.2013

Wspomnienia z Brazylii

7 lutego br.w Szkole Podstawowej w Daleszynie odbyło się spotkanie uczniów kl. IV-VI z Haliną Radołą – instruktorem powiatowym gostyńskiej biblioteki. Jego celem była prezentacja materiałów przywiezionych z Brazylii i przekazanie młodym słuchaczom informacji o tym egzotycznym kraju.
m
07.02.2013

Walentynki - randka z książką i filmem

Już niedługo Walentynki. W polskim kalendarzu walentynkowy dzień zadomowił się na dobre. Miłość jest jednym z najbardziej inspirujących tematów. Zapraszamy do Wypożyczalni Zbiorów Bibliotecznych na "Walentynkową randkę z książką i filmem"
g
29.01.2013

„Gostyńska Biblioteka nowoczesna od progu”

Zakończyła się modernizacja holu i klatki schodowej naszej bibliotece. Projekt „Gostyńska Biblioteka nowoczesna od progu” realizowano w cyklu jednorocznym od 1 marca do 31 grudnia 2012 roku.
a
28.01.2013

Wiedzieli wszystko

Drugą wakacyjną propozycją spędzenia wolnego czasu w bibliotece przez starszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych był udział w konkursie ankietowym pt. „Wiem wszystko”.
a
26.01.2013

Dorota Gellner dzieciom

W czasie tegorocznych ferii zimowych w bibliotece dziecięcej młodsi i starsi czytelnicy mogli spędzić wolny czas.
f
16.01.2013

Wystawa „Przestrzeń wyobraźni”

W holu biblioteki na piętrze znajduje się nowa wystawa pt. „Przestrzeń wyobraźni”.
a
10.01.2013

Uczniowie z Żytowiecka w bibliotece

W środę 9 stycznia br. gostyńską bibliotekę dziecięcą odwiedzili uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Żytowiecku z opiekunami: Magdaleną i Krzysztofem Blandzi oraz Martą Kwiatkowską.
z
04.01.2013

Wyprawy i sporty zimowe

Istotnym czynnikiem wpływającym na to, że w ogóle decydujemy się zacząć wspinać zimą czy uprawiać zimową turystykę są warunki - dobre, złe czy obojętne. Ale co to właściwie znaczy? Polecamy literaturę o tej tematyce.
r
04.01.2013

Nowości w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych

Zapraszamy wszystkich amatorów dobrego kina do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, entuzjastów mocnych wrażeń zatrzymanych w kadrze, niepowtarzalnych przeżyć zapisanych na płytach, ciekawych bajek dla najmłodszych.
a
17.12.2012

Misiolandia 2012

Jak co roku w bibliotece dziecięcej od 25 listopada do 1 grudnia obchodzono Tydzień Pluszowego Misia.
v
13.12.2012

Przedświąteczne czytanie

W okresie świątecznym na czytanie niewiele mamy czasu – najpierw porządki, przedświąteczne przygotowania, gotowanie, pieczenie, pichcenie i siedzenie w domu, a potem to już Wigilia, święta, które zwykle spędza się w rodzinnym gronie, może na rozmowach, odwiedzinach.
a
12.12.2012

Pan Kleks znów w Gostyniu

We wtorek 11 grudnia 2012 roku uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gostyniu wraz z nauczycielkami języka polskiego wzięli udział w nietypowej lekcji przeprowadzonej przez samego Ambrożego Kleksa – bohatera książki Jana Brzechwy.
s
11.12.2012

Spotkania z Olgą Rudnicką

Olga Rudnicka – pochodząca ze Śremu autorka powieści o tematyce kryminalnej odwiedziła 6 grudnia br. nasz powiat, zaproszona przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, która zorganizowała dwa spotkania dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej.
05.12.2012

Seminarium wyjazdowe do Daniszyna

3 grudnia b. odbyło się seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu gostyńskiego do Daniszyna, w którym mieści się Filia Biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Uczestniczyły w nim 22 osoby.
s
27.11.2012

Jesienne nowości w Wypożyczalni Dla Dorosłych! - II

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowości książkowych zakupionych przez naszą placówkę.
z
27.11.2012

Konferencja dla bibliotekarzy powiatu oraz walne zebranie gostyńskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

26 listopada br. odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu konferencja dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników bibliotek i filii bibliotecznych naszego powiatu. Uczestniczyły w niej 24 osoby.
a
26.11.2012

Poetycki listopad

Listopad jest miesiącem zadumy, refleksji i skupienia. W bibliotece dziecięcej zachęcaliśmy młodszych i starszych czytelników do czytania poezji.
a
23.11.2012

Głośne czytanie w żłobku

O tym, jak ważny jest kontakt małego dziecka z książką, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Głośne czytanie maluchom nie tylko rozbudza w nich miłość do książek, ale także sprawia, że czują się kochane.
a
23.11.2012

Konkurs Straży Miejskiej

Gostyńska Straż Miejska zorganizowała dla uczniów klas IV-VI Gminny Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska Naturalnego i Utrzymania Czystości na terenie Gminy Gostyń.
a
22.11.2012

„Migawki z Norwegii” w Brzeziu

W ramach współpracy z Zespołem Szkół w Brzeziu, Halina Radoła – instruktor powiatowy BPMiG przedstawiła młodzieży swoja prezentację zatytułowaną „Migawki z Norwegii”. Była to jej relacja z czerwcowej podróży po tym skandynawskim kraju.
z
08.11.2012

Jesienne nowości w Wypożyczalni Dla Dorosłych! - I

Co robić gdy za oknem deszcz? Można spędzić miło czas, chociaż nie polecamy wyjścia w las. Gdy za oknem mokro, buro, zalecamy książki, najlepiej thrillery, co wciągną Cię w pościgi i różne afery. Mogą być i horrory, albo kto woli - ckliwe Love Story.
a
06.11.2012

Listopad - miesiącem Brunona Schulza, jednego z najciekawszych pisarzy XX wieku, malarza, rysownika

Senat ogłosił listopad 2012 roku miesiącem Brunona Schulza. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin i 70 rocznica jego tragicznej śmierci w listopadzie 1942 roku.
a
31.10.2012

Zajęcia kółka polonistycznego w bibliotece

Uczniowie klas piątych i szóstych gostyńskiej „Dwójki”, biorący udział w zajęciach dodatkowych z języka polskiego wraz z paniami: Marią Szulczyńską i Marią Pazołą odwiedzili w październiku naszą bibliotekę.
a
27.10.2012

Zaczarowany psi świat

Październik poświęcony jest naszym czworonożnym przyjaciołom. To Miesiąc Dobroci dla Zwierząt, 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, a 25 października – Dzień Kundelka.
a
25.10.2012

Hefalumpki w bibliotece

W październiku odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grupy „Hefalumpki” Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Gostyniu wraz z paniami: Haliną Wachowiak i Moniką Grocką.
b
16.10.2012

O Norwegii dla dzieci i seniorów

„ Migawki z Norwegii” – taki tytuł nosi prezentacja Haliny Radoły - instruktora powiatowego w naszej Bibliotece, będąca jej relacją z podróży po tym skandynawskim kraju. Jak co roku, prelegentka, której pasją jest Esperanto i związane z nim wyjazdy dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z dziećmi, młodzieżą w bibliotekach publicznych i szkołach powiatu oraz słuchaczami Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00

FILIA BIBLIOTECZNA
w KUNOWIE

ul. Kwiatowa 2, tel. 65 571 82 33
poniedziałek 11:00 - 19:00
środa 11:00 - 19:00
piątek 11:00 - 19:00