WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
a
04.06.2012

Znają ziemię gostyńską

Tradycją Dni Gostynia stały się już konkursy historyczne „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej”, organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyńskie Towarzystwo Kulturalne i Muzeum w Gostyniu pod honorowymi patronatami Burmistrza Gostynia i Starosty Gostyńskiego.
a
31.05.2012

Majowe odwiedziny przedszkolaków

Maj dla bibliotekarzy i bibliotek jest miesiącem szczególnym. Właśnie w tym miesiącu obchodzimy swoje doroczne święto, to także miesiąc, który poświęcony jest książce i czytelnictwu.
z2
31.05.2012

Konkurs „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

25 maja 2012 r. odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”, który propagowała również nasza biblioteka. Jego organizatorami byli Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Wielkopolska oraz Fundacja Imienia Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem było poznawanie dziejów regionu, ze szczególnym uwzględnieniem historii ziemiaństwa wielkopolskiego. Nagrodą główną w konkursie jest weekend w pałacu w Brodnicy lub w Centrum Hipiki w Jaszkowie, gdzie przewidziane są różnego rodzaju atrakcje.
z
30.05.2012

Bibliotekarze powiatu gostyńskiego w Koninie

W ramach cyklu szkoleń „Poznajemy biblioteki Wielkopolski”, prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, 28 maja 2012 r. odbyło się seminarium wyjazdowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Uczestniczyło w nim 26 osób reprezentujących biblioteki powiatu gostyńskiego.
c
24.05.2012

Warsztaty badania potrzeb czytelniczych w bibliotece

24 maja br. w odbyły się w bibliotece warsztaty badania potrzeb czytelniczych prowadzone przez Annę Wawrzyniak i Małgorzatę Janiak - instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach programu „Biblioteka pomysłów”. Uczestnikami byli nie tylko przedstawiciele gostyńskiej placówki, ale również wszystkich bibliotek gminnych z powiatów gostyńskiego i rawickiego.
a
22.05.2012

Warsztaty komiksu z Michałem Słomką

Michał Słomka – historyk kultury, inicjator i organizator spotkań, koncertów, publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej, koordynator projektu CENTRALA Central Europe Comics Art, promującego komiks Europy Środkowej przeprowadził 21 maja br. warsztaty komiksu dla uczniów z Gimnazjum Nr 2 w gostyńskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w związku z ogłoszonym przez siebie konkursem pt. „Biblio Story – wypromuj swoją ulubioną bibliotekę”.
a
21.05.2012

Noc Muzeów 2012

19 maja br. w Gostyniu w godzinach wieczorno-nocnych odbyła się II edycja Nocy Muzeów pt. „Gostyńska Noc z Muzyką”. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy od godz. 19.00 do 24.00 prezentowany był folklor biskupiański.
a
18.05.2012

Gostyń i okolice 2012

W czwartek 17 maja br. po raz dwunasty rozegrano w Szkole Podstawowej Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu finał gminnego konkursu ph. „Gostyń i okolice”, skierowanego do uczniów klas III szkół podstawowych.
a
16.05.2012

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Wojciech Kuczok – prozaik, poeta, krytyk filmowy, publicysta i scenarzysta gościł15 maja br. w gostyńskiej bibliotece publicznej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób, głównie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych.
a
16.05.2012

Pan Kleks w Bibliotece

W poniedziałek 14 maja br. w godzinach popołudniowych do gostyńskiej biblioteki przybył niecodzienny gość – sam pan Ambroży Kleks, bohater książek Jana Brzechwy.
a
14.05.2012

Biblioteka ciągle w grze

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek - „Biblioteka ciągle w grze” niecodzienne zajęcia miały miejsce w czytelni dziecięcej.
a
10.05.2012

Spektakl „La dolce vita”

9 maja br. Profilaktyczno - Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa gościł w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Pępowie ze spektaklem „La dolce vita” czyli „Słodkie życie”.
a
10.05.2012

Maria Kownacka dzieciom

W lutym 2012 roku minęła 30. rocznica śmierci Marii Kownackiej – wybitnej polskiej pisarki dla dzieci, autorki niezapomnianych książek znanych już kolejnym pokoleniom najmłodszych.
a
09.05.2012

Dzień Bibliotekarza

W bieżącym roku Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze” trwający od 8 -15 maja, rozpoczęliśmy już w poniedziałek 7 maja uroczystością z okazji Dnia Bibliotekarza.
a
09.05.2012

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek w Wielkopolsce

8 maja br. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zorganizowały Wielkopolski Dzień Bibliotekarza. Uroczystość odbyła się w poznańskim centrum designu i kreatywności dla biznesu - Concordia Design przy ulicy Zwierzynieckiej 3.
a
04.05.2012

Kwietniowe odwiedziny przedszkolaków

W kwietniu naszą bibliotekę licznie odwiedzały dzieci z gostyńskich przedszkoli.
a
25.04.2012

Bajki naszego dzieciństwa

We wtorek 24 kwietnia 2012 roku w sali odczytowej biblioteki odbyło się niecodzienne spotkanie pokoleń ph. „Znaczenie bajek w czasach naszego dzieciństwa”.
z
18.04.2012

Wystawa „Człowiek i jego pasje”

W holu gostyńskiej Biblioteki na I piętrze oglądać można wystawę fotograficzną „Człowiek i jego pasje”, będącą pokłosiem konkursu zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Turku. Głównym jej celem jest uwiecznienie na zdjęciach współczesnego człowieka, jego zamiłowań i pasji tworzenia.
a
03.04.2012

Przedszkolaki poznawały zasady savoir-vivre’u

Dzieci z grupy „Biedronek” Przedszkola nr 7 w Gostyniu odwiedziły po raz kolejny naszą bibliotekę w środę 28 marca br.
a
03.04.2012

Konferencja dla bibliotekarzy powiatu

W dniu 2 kwietnia 2012 r. odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu konferencja dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników bibliotek i filii bibliotecznych naszego powiatu. Uczestniczyło w niej 20 osób.
d
29.03.2012

Porozumienie o współpracy między GUTW i BPMiG w Gostyniu

29 marca br. w auli miejscowego liceum zawarto Porozumienie o współpracy pomiędzy Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu reprezentowaną przez Pawła Hübnera – dyrektora a Gostyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gostyniu reprezentowanym przez Andrzeja Czabajskiego – prezesa.
a
28.03.2012

Wiosenne nowości książkowe w Wypożyczalni Dla Dorosłych!!

Zapraszamy naszych Czytelników na chwilę relaksu z dobrą książką. Polecamy ostatnio zakupione „wiosenne” pozycje książkowe.
z
27.03.2012

NOWOŚCI w bibliotece dziecięcej!!!

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do wypożyczania nowych i ciekawych książek. Nie pozwólcie im stać na półkach!
a
27.03.2012

Koncert na Fletni Pana

23 marca w czytelni gostyńskiej biblioteki odbył się koncert Olega Dowgala, którego wysłuchało około 60 osób. Na Fletni Pana zagrał ukraiński artysta - absolwent Konserwatorium w Charkowie, etatowy muzyk Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Koncertuje on solo i z zespołami zarówno w kraju, jak i poza jego granicami: m. in. w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Mołdawii, Rumunii, Rosji.
z
23.03.2012

Wystawa „95 lat Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich”

W holu gostyńskiej biblioteki na parterze oglądać można wystawę pt. „95-lat Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich” poświęconą organizacji skupiającej bibliotekarzy.
z
20.03.2012

Powiatowy konkurs literacki rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu we współpracy z naszą Biblioteką zorganizowała dla uczniów klas I-VI powiatu gostyńskiego konkurs literacki „Jesteśmy razem-inni, a jednak tacy sami”.
z
16.03.2012

Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem

O tym, jak powstają książki i na czym polega praca pisarza, mogli się przekonać uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, którzy wzięli udział w spotkaniu autorskim. W środę 14 marca br. biblioteka gościła Pawła Beręsewicza – autora opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, mieszkającego w Warszawie.
z
15.03.2012

Przedszkolaki w marcu w bibliotece

Tradycją stały się już wizyty przedszkolaków w bibliotece dziecięcej. W marcu kolejny raz odwiedziły nas dzieci z „Jedyneczki”. Na początku marca grupa „Motyli” wzięła udział w pogadance na temat twórczości Juliana Tuwima.
a
05.03.2012

Plastuś, Rogaś, Kajtek - wyniki konkursu

W holu na parterze Biblioteki do 17 marca można oglądać wystawę ilustracji do wybranej książki Marii Kownackiej ph. "Plastuś, Rogaś, Kajtek". W sobotę 3 marca br. w sali odczytowej uroczyście podsumowano konkurs plastyczny, zorganizowany przez bibliotekę dziecięcą w czasie tegorocznych ferii zimowych.
z
05.03.2012

Laureaci konkursu "Spacerownik po Europie"

Drugą wakacyjną propozycją dla naszych czytelników był konkurs ankietowy pt. „Spacerownik po Europie”, którego wyniki ogłoszono w sobotę 3 marca. Przez dwa tygodnie ferii problematykę europejską zgłębiało 26 uczestników - uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy w czytelni dziecięcej wypełniali ankiety zawierające 25 pytań.
z
08.02.2012

Spotkania z Kaliną Jerzykowską w Gostyniu i Borku

8 lutego br. na ziemi gostyńskiej gościła Kalina Jerzykowska – pisarka, dziennikarka, teatrolog, autorka musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych, Kawaler Orderu Uśmiechu. W gostyńskiej bibliotece spotkała się z uczniami z klasy czwartej i piątej ze Szkoły Podstawowej Nr 1, natomiast w Borku z dziećmi z klas drugich i ich opiekunami.
z
04.02.2012

Z Krzysztofem Kryzą po Indonezji

Krzysztof Kryza – znany poznański obieżyświat, człowiek, który zwiedził wiele egzotycznych krajów, autor cyklu filmów pt. „Z Kryzą po świecie” - spotkał się 7 lutego br. z młodzieżą gimnazjalną w Poniecu oraz z czytelnikami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Podróżnik opowiadał o swoich wielomiesięcznych wyprawach po Indonezji. Swoją prezentację zatytułował - „Kraj tysięcy wysp – Indonezja”.
30.01.2012

Przedszkolacy z Goli w bibliotece dziecięcej

Dzieci z grupy „Krasnoludki” z przedszkola w Goli wraz z panią Violettą Andrzejewską odwiedziły w poniedziałek 30 stycznia br. gostyńską bibliotekę, aby wziąć udział w zajęciach z elementami biblioterapii.
24.01.2012

Prelekcja Andrzeja Aleksandrzaka pt. „Piraci z Karaibów”

Andrzej Aleksandrzak - dawny absolwent gostyńskiego Liceum Ogólnokształcącego, obecnie mieszkający w Krotoszynie, pasjonat turystyki wodnej, żeglarstwa i nurkowania spotkał się już po raz drugi w bibliotece z ponad pięćdziesięcioma słuchaczami Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem wykładu tym razem były Karaiby.
10.01.2012

„O sztuce żywienia”

10 stycznia br. odbyło się spotkanie Andrzeja Miałkowskiego pt. „O sztuce żywienia” z Gostyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Uczestniczyło w nim 39 osób.
05.01.2012

„Jeżyki” na zajęciach z bajką terapeutyczną

W czwartek 5 stycznia br. w sali odczytowej biblioteki dzieci sześcioletnie z grupy „Jeżyki” Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu wzięły udział w zajęciach „Podziel się ze mną…”
10.12.2011

Wystawa fotograficzna

W BPMiG w Gostyniu oglądać można wystawę fotograficzną pt. „Co nam zostało z tych lat”. Prezentowane zdjęcia są dziełem Romana Górczaka i Jerzego Gozdowskiego.
z
08.12.2011

Warsztaty architektoniczne dla dzieci

W czwartek 8 grudnia 2011 r. uczniowie klas trzecich gostyńskiej „Dwójki” wzięli udział w warsztatach architektonicznych pt. „Strefa naszego miasta”.
z
29.11.2011

Urodziny Pluszowego Misia - fotorelacja

Urodziny Pluszowego Misia - fotorelacja
24.11.2011

Książka na długie zimowe wieczory

Nie wiesz co robić, gdy za oknem zimno, szaro i wietrznie?

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10:00 - 16:00
czwartek 10:00 - 16:00