WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
a
17.12.2012

Misiolandia 2012

Jak co roku w bibliotece dziecięcej od 25 listopada do 1 grudnia obchodzono Tydzień Pluszowego Misia.
v
13.12.2012

Przedświąteczne czytanie

W okresie świątecznym na czytanie niewiele mamy czasu – najpierw porządki, przedświąteczne przygotowania, gotowanie, pieczenie, pichcenie i siedzenie w domu, a potem to już Wigilia, święta, które zwykle spędza się w rodzinnym gronie, może na rozmowach, odwiedzinach.
a
12.12.2012

Pan Kleks znów w Gostyniu

We wtorek 11 grudnia 2012 roku uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gostyniu wraz z nauczycielkami języka polskiego wzięli udział w nietypowej lekcji przeprowadzonej przez samego Ambrożego Kleksa – bohatera książki Jana Brzechwy.
s
11.12.2012

Spotkania z Olgą Rudnicką

Olga Rudnicka – pochodząca ze Śremu autorka powieści o tematyce kryminalnej odwiedziła 6 grudnia br. nasz powiat, zaproszona przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, która zorganizowała dwa spotkania dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej.
05.12.2012

Seminarium wyjazdowe do Daniszyna

3 grudnia b. odbyło się seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu gostyńskiego do Daniszyna, w którym mieści się Filia Biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Uczestniczyły w nim 22 osoby.
s
27.11.2012

Jesienne nowości w Wypożyczalni Dla Dorosłych! - II

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowości książkowych zakupionych przez naszą placówkę.
z
27.11.2012

Konferencja dla bibliotekarzy powiatu oraz walne zebranie gostyńskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

26 listopada br. odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu konferencja dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników bibliotek i filii bibliotecznych naszego powiatu. Uczestniczyły w niej 24 osoby.
a
26.11.2012

Poetycki listopad

Listopad jest miesiącem zadumy, refleksji i skupienia. W bibliotece dziecięcej zachęcaliśmy młodszych i starszych czytelników do czytania poezji.
a
23.11.2012

Głośne czytanie w żłobku

O tym, jak ważny jest kontakt małego dziecka z książką, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Głośne czytanie maluchom nie tylko rozbudza w nich miłość do książek, ale także sprawia, że czują się kochane.
a
23.11.2012

Konkurs Straży Miejskiej

Gostyńska Straż Miejska zorganizowała dla uczniów klas IV-VI Gminny Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska Naturalnego i Utrzymania Czystości na terenie Gminy Gostyń.
a
22.11.2012

„Migawki z Norwegii” w Brzeziu

W ramach współpracy z Zespołem Szkół w Brzeziu, Halina Radoła – instruktor powiatowy BPMiG przedstawiła młodzieży swoja prezentację zatytułowaną „Migawki z Norwegii”. Była to jej relacja z czerwcowej podróży po tym skandynawskim kraju.
z
08.11.2012

Jesienne nowości w Wypożyczalni Dla Dorosłych! - I

Co robić gdy za oknem deszcz? Można spędzić miło czas, chociaż nie polecamy wyjścia w las. Gdy za oknem mokro, buro, zalecamy książki, najlepiej thrillery, co wciągną Cię w pościgi i różne afery. Mogą być i horrory, albo kto woli - ckliwe Love Story.
a
06.11.2012

Listopad - miesiącem Brunona Schulza, jednego z najciekawszych pisarzy XX wieku, malarza, rysownika

Senat ogłosił listopad 2012 roku miesiącem Brunona Schulza. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin i 70 rocznica jego tragicznej śmierci w listopadzie 1942 roku.
a
31.10.2012

Zajęcia kółka polonistycznego w bibliotece

Uczniowie klas piątych i szóstych gostyńskiej „Dwójki”, biorący udział w zajęciach dodatkowych z języka polskiego wraz z paniami: Marią Szulczyńską i Marią Pazołą odwiedzili w październiku naszą bibliotekę.
a
27.10.2012

Zaczarowany psi świat

Październik poświęcony jest naszym czworonożnym przyjaciołom. To Miesiąc Dobroci dla Zwierząt, 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, a 25 października – Dzień Kundelka.
a
25.10.2012

Hefalumpki w bibliotece

W październiku odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grupy „Hefalumpki” Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Gostyniu wraz z paniami: Haliną Wachowiak i Moniką Grocką.
b
16.10.2012

O Norwegii dla dzieci i seniorów

„ Migawki z Norwegii” – taki tytuł nosi prezentacja Haliny Radoły - instruktora powiatowego w naszej Bibliotece, będąca jej relacją z podróży po tym skandynawskim kraju. Jak co roku, prelegentka, której pasją jest Esperanto i związane z nim wyjazdy dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z dziećmi, młodzieżą w bibliotekach publicznych i szkołach powiatu oraz słuchaczami Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
a
27.09.2012

Przedszkolaki w bibliotece po wakacjach

We wrześniu odwiedziły nas dzieci z gostyńskich przedszkoli.
a
18.09.2012

Dzień Patrona

Ewa Czub, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, reprezentowała gostyńską Bibliotekę Publiczną podczas Patronalnego Święta Bibliotekarzy Wielkopolskich, które odbyło się 8 września 2012 roku w Gołańczy, Smogulcu i Osieku.
a
31.08.2012

Laureaci EURO 2012 nagrodzeni

Przez miesiąc wakacji w czytelni biblioteki dziecięcej starsi uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści wypełniali ankiety konkursowe na temat ostatnich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”.
a
31.08.2012

Wymarzone wakacje

W czwartek 30 sierpnia zakończyliśmy trwający prawie dwa miesiące konkurs plastyczny.
a
18.07.2012

Wystawa „Pejzaż”

W holu gostyńskiej Biblioteki Publicznej na I piętrze oglądać można wystawę fotograficzną pt. „Pejzaż”.
a
05.07.2012

Euro 2012 - wymiana naklejek i kart

W środę 4 lipca br. w bibliotece dziecięcej spotkali się miłośnicy piłki nożnej oraz kolekcjonerzy naklejek i kart Euro 2012 firmy Panini.
a
25.06.2012

Certyfikaty Czytelnika-Przedszkolaka i spotkanie z Franklinem

Na zaproszenie biblioteki do Gostynia zawitał w czwartek 21 czerwca żółw Franklin – bohater książek dla dzieci. W postać tę wcielił się poznański aktor Piotr Witoń.
z
21.06.2012

„Zwykła wystawa niezwykłych ludzi”

20 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy miało miejsce uroczyste otwarcie „Zwykłej wystawy niezwykłych ludzi”. Jest ona częścią projektu „Poszerzamy horyzonty”, który realizuje Stowarzyszenie „Ja też pomagam” oraz MGOPS - Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu.
a
20.06.2012

Rewizyta bibliotekarzy z powiatu słupeckiego

19 czerwca bieżącego roku gostyńską Bibliotekę Publiczną odwiedziła trzynastoosobowa grupa bibliotekarzy z powiatu słupeckiego z Seweryną Lewandowską - dyrektorką Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupcy na czele. Była to rewizyta po ubiegłorocznym seminarium wyjazdowym bibliotekarzy powiatu gostyńskiego do Słupcy i Strzałkowa.
a
08.06.2012

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 na zajęciach w bibliotece

Uczniowie klas piątych gostyńskiej „Dwójki”, biorący udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego w ramach projektu "Edukacja na piątkę z plusem", wraz z opiekunem grupy panią Beatą Kawczyńską-Konury odwiedzili bibliotekę 29 maja i 4 czerwca 2012 roku.
z2
06.06.2012

EURO 2012 w Wypożyczalni dla Dorosłych

Przygotowania do MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ trwają. Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza Czytelników na małą rozgrzewkę z nowościami książkowymi o tematyce piłkarskiej.
a
04.06.2012

Sportowy Gostyń

W Bibliotece Publicznej Dni Gostynia 2012 rozpoczęły się w sobotę 2 czerwca podsumowaniem konkursu plastycznego „Sportowy Gostyń”.
a
04.06.2012

Znają ziemię gostyńską

Tradycją Dni Gostynia stały się już konkursy historyczne „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej”, organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyńskie Towarzystwo Kulturalne i Muzeum w Gostyniu pod honorowymi patronatami Burmistrza Gostynia i Starosty Gostyńskiego.
a
31.05.2012

Majowe odwiedziny przedszkolaków

Maj dla bibliotekarzy i bibliotek jest miesiącem szczególnym. Właśnie w tym miesiącu obchodzimy swoje doroczne święto, to także miesiąc, który poświęcony jest książce i czytelnictwu.
z2
31.05.2012

Konkurs „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

25 maja 2012 r. odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”, który propagowała również nasza biblioteka. Jego organizatorami byli Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Wielkopolska oraz Fundacja Imienia Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem było poznawanie dziejów regionu, ze szczególnym uwzględnieniem historii ziemiaństwa wielkopolskiego. Nagrodą główną w konkursie jest weekend w pałacu w Brodnicy lub w Centrum Hipiki w Jaszkowie, gdzie przewidziane są różnego rodzaju atrakcje.
z
30.05.2012

Bibliotekarze powiatu gostyńskiego w Koninie

W ramach cyklu szkoleń „Poznajemy biblioteki Wielkopolski”, prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, 28 maja 2012 r. odbyło się seminarium wyjazdowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Uczestniczyło w nim 26 osób reprezentujących biblioteki powiatu gostyńskiego.
c
24.05.2012

Warsztaty badania potrzeb czytelniczych w bibliotece

24 maja br. w odbyły się w bibliotece warsztaty badania potrzeb czytelniczych prowadzone przez Annę Wawrzyniak i Małgorzatę Janiak - instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach programu „Biblioteka pomysłów”. Uczestnikami byli nie tylko przedstawiciele gostyńskiej placówki, ale również wszystkich bibliotek gminnych z powiatów gostyńskiego i rawickiego.
a
22.05.2012

Warsztaty komiksu z Michałem Słomką

Michał Słomka – historyk kultury, inicjator i organizator spotkań, koncertów, publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej, koordynator projektu CENTRALA Central Europe Comics Art, promującego komiks Europy Środkowej przeprowadził 21 maja br. warsztaty komiksu dla uczniów z Gimnazjum Nr 2 w gostyńskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w związku z ogłoszonym przez siebie konkursem pt. „Biblio Story – wypromuj swoją ulubioną bibliotekę”.
a
21.05.2012

Noc Muzeów 2012

19 maja br. w Gostyniu w godzinach wieczorno-nocnych odbyła się II edycja Nocy Muzeów pt. „Gostyńska Noc z Muzyką”. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy od godz. 19.00 do 24.00 prezentowany był folklor biskupiański.
a
18.05.2012

Gostyń i okolice 2012

W czwartek 17 maja br. po raz dwunasty rozegrano w Szkole Podstawowej Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu finał gminnego konkursu ph. „Gostyń i okolice”, skierowanego do uczniów klas III szkół podstawowych.
a
16.05.2012

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Wojciech Kuczok – prozaik, poeta, krytyk filmowy, publicysta i scenarzysta gościł15 maja br. w gostyńskiej bibliotece publicznej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób, głównie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych.
a
16.05.2012

Pan Kleks w Bibliotece

W poniedziałek 14 maja br. w godzinach popołudniowych do gostyńskiej biblioteki przybył niecodzienny gość – sam pan Ambroży Kleks, bohater książek Jana Brzechwy.
a
14.05.2012

Biblioteka ciągle w grze

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek - „Biblioteka ciągle w grze” niecodzienne zajęcia miały miejsce w czytelni dziecięcej.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10:00 - 16:00
czwartek 10:00 - 16:00