WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
a
03.06.2017

Moja biblioteka - wyniki konkursu

2 czerwca br. w holu na parterze biblioteki otwarta została pokonkursowa wystawa prac pt.„ Moja biblioteka”, a dyrektor Przemysław Pawlak wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu, zorganizowanego w ramach Dni Gostynia 2017.

a
02.06.2017

Przemysław Pawlak nowym dyrektorem Biblioteki

Od 1 czerwca nowym dyrektorem naszej Biblioteki został Przemysław Pawlak, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez organizatora. Z tej okazji w Czytelni dla Dorosłych odbyło się spotkanie z pracownikami, na które przybył również Jerzy Kulak – burmistrz Gostynia oraz Aldona Grześkowiak – Węglarz – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

a
01.06.2017

Uroczystość pożegnalna dyrektora Pawła Hübnera

29 maja br. odbyła się w bibliotece uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę dyrektora Pawła Hübnera. Uczestniczył w niej Robert Marcinkowski – starosta gostyński oraz Renata Ignasiak – sekretarz Gminy Gostyń. Długoletniego dyrektora pożegnali również przedstawiciele bibliotek gminnych powiatu gostyńskiego, Robert Czub – dyrektor Muzeum w Gostyniu a także pracownicy naszej placówki i emeryci.

a
31.05.2017

Wizyty przedszkolaków w maju – miesiącu książki i biblioteki

W maju br. naszą bibliotekę licznie odwiedzały dzieci z gostyńskich przedszkoli.

a
30.05.2017

Z żabkami w tle

25 i 30 maja w holu biblioteki odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii zatytułowane „Podziel się ze mną”, które w oparciu o swoją bajkę psychoedukacyjną „O samolubnym Rechotku” poprowadziła Halina Radoła.

a
30.05.2017

Gostyń i okolice 2017

XVII finał gminnego konkursu wiedzy ph. „Gostyń i okolice”, skierowanego do uczniów klas trzecich, odbył się 30 maja br. w siedzibie głównego organizatora: Szkole Podstawowej nr 5 im. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.

a
27.05.2017

Wiem więcej o ziemi gostyńskiej – edycja 2017

W sobotnie przedpołudnie 27 maja br. w sali odczytowej biblioteki po raz 25 rozegrano finały konkursu historycznego ph. „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej”, odbywającego się w ramach Dni Gostynia. Jego organizatorami byli: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu.

a
23.05.2017

Pasjonująca Noc Muzeów w bibliotece

Tradycyjnie już wielu mieszkańców Gostynia i okolic odwiedziło naszą bibliotekę 20 maja podczas gostyńskiej „Pasjonującej Nocy Muzeów”. Czekała na nich bogata oferta, w której przede wszystkim nie zabrakło różnych wystaw i innych atrakcji.

x
16.05.2017

Bibliotekarze powiatu z wizytą w Starym Mieście

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu 15 maja br. zorganizowała tradycyjne seminarium wyjazdowe z cyklu „Zwiedzamy wielkopolskie biblioteki”, przeznaczone dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników bibliotek i filii bibliotecznych. Tym razem jego celem była Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto im. Joanny Papuzińskiej. W wyjeździe uczestniczyły 23 osoby z placówek powiatu gostyńskiego.

x
12.05.2017

O pracy i pasjach z Romanem Czejarkiem

10 maja gostyńską bibliotekę odwiedził znany i lubiany dziennikarz programu pierwszego Polskiego Radia - Roman Czejarek, znany z takich audycji jak: Lato z Radiem, Sygnały Dnia, Cztery Pory Roku, Muzyka i Aktualności oraz takich programów telewizyjnych jak: „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Nocne rozmowy”.  Przed południem spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Zawodowych, która wypełniła po brzegi czytelnię dla dorosłych. Po południu opowiadał o swojej pracy i dalekich podróżach mieszkańcom Gostynia i okolic. Zwiedził również Muzeum Automobilizmu Jana i Macieja Pedów.

a
11.05.2017

Odwiedziny w „Świecie Maluszka”

W Tygodniu Bibliotek 11 maja br. bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły podopiecznych Żłobka „Świat Maluszka”.

a
10.05.2017

Słowa niosą uśmiech

Takie motto towarzyszy twórczości wrocławskiego pisarza Marcina Pałasza, który gościł w naszej bibliotece 10 maja 2017 roku.

a
09.05.2017

Spór o zamek czyli Ostatni zajazd na Litwie

We wtorek 9 maja około stuosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum nr 2 obejrzała monodram w wykonaniu Andrzeja Jurczyńskiego „Spór o zamek, czyli Ostatni Zajazd na Litwie” na podstawie epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.

a
08.05.2017

Majowy Klub Mam

W drugi poniedziałek miesiąca, czyli 8 maja br., w bibliotece dziecięcej zebrały się mamy ze swoimi pociechami.

a
08.05.2017

Biblioteka zawsze po drodze…

8 maja 2017 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży dyrektor biblioteki Paweł Hübner wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie „Biblioteka zawsze po drodze…”

a
08.05.2017

Życzenia od przedszkolaków

W Dzień Bibliotekarza 8 maja prawdziwą niespodziankę pracownikom biblioteki sprawiły dzieci z grupy „Tygryski-Urwiski” Przedszkola nr 1 w Gostyniu.

a
27.04.2017

Poznajemy bibliotekę

W kwietniu br. ponad dwustu przedszkolaków odwiedziło Oddział dla Dzieci i Młodzieży w zorganizowanych grupach.

a
26.04.2017

Małgorzata Nawrocka–Żarnecka o Bałkanach

25 kwietnia br. w salce odczytowej biblioteki odbyło się spotkanie z Małgorzatą Nawrocką-Żarnecką pt. „Moje Bałkany – tygiel kulturowy, kocioł zmysłów”, w którym uczestniczyło około 45 osób. Wśród nich -  jak zwykle - byli słuchacze Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

a
25.04.2017

Zajęcia Martyny Szymkiewicz z dziećmi

W poniedziałek 24 kwietnia br. w salce odczytowej odbyły się kolejne zajęcia umuzykalniające dla maluchów prowadzone przez Martynę Szymkiewicz.

a
11.04.2017

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci

Martyna Szymkiewicz – skrzypaczka, instrumentalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu przeprowadziła 10 kwietnia br. zajęcia dla niemowląt i małych dzieci w salce odczytowej naszej biblioteki. Prowadząca – członkini Polskiego Towarzystwa E.E. Gordona w Bydgoszczy propaguje nowoczesne metody edukacji muzycznej, prowadząc warsztaty i wykłady.

a
10.04.2017

Sobota z planszówkami

Tradycją stały się spotkania pod hasłem „Rodzinne granie”, współorganizowane przez Klub Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” i Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W sobotę 8 kwietnia br. kolejny raz miłośnicy gier planszowych spotkali się w bibliotece dziecięcej.

a
10.04.2017

Klub Mam w kwietniu

W poniedziałek 10 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży spotkały się uczestniczki Klubu Mam.

x
05.04.2017

O bajkoterapii w pracy z dziećmi

4 kwietnia br. w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych zorganizowane przez gostyńską Filię CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej, którego tematem była bajkoterapia.

a
04.04.2017

Święto Książki Dziecięcej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie klasy II ze szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu.

a
04.04.2017

Marcowe spotkania w bibliotece

Wiosenna aura sprzyja spacerom i wycieczkom, szczególnie jeśli chodzi o przedszkolaków, którzy w marcu licznie odwiedzali naszą bibliotekę.

a
31.03.2017

Dorota Schrammek wśród gostyńskich czytelników

30 kwietnia br. gostyńską bibliotekę odwiedziła pisarka Dorota Schrammek, czterokrotnie spotykając się z czytelnikami. Przed południem przeprowadziła 3 warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży. W pierwszych uczestniczyły 3 klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 2, w drugich klasa druga ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i klasa trzecia z Zespołu Szkół w Żytowiecku, natomiast w trzecich klasa piąta i szósta ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Po południu autorka spotkała się z dorosłą publicznością, wśród której byli jak zwykle również słuchacze Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

a
29.03.2017

Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja

We wtorek 28 marca br. w sali na piętrze biblioteki odbył się finał powiatowego konkursu plastyczno-recytatorskiego ph. „Jesteśmy razem – mój przyjaciel i ja”, którego głównym organizatorem była szkoła Podstawowa nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu.

a
29.03.2017

Warsztaty literackie z aktorem

Piotr Witoń, aktor z Poznania, we wtorek 28 marca 2017 roku przeprowadził warsztaty literacko-teatralne dla czytelników gostyńskiej biblioteki. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy „Pszczółki” Przedszkola nr 7 w Gostyniu oraz z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Gostyniu.

a
27.03.2017

Uczniowie zaprzyjaźniają się z książką

W marcu br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie oraz klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kutrzeby w Gostyniu.

a
13.03.2017

Klub Mam w marcu

Rekordowa liczba 64 uczestników wzięła udział w spotkaniu Klubu Mam 13 marca br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży naszej biblioteki.

x
07.03.2017

Wystawa „Niewidzialni”

W Galerii w Ramach na I piętrze Biblioteki do połowy kwietnia można oglądać wystawę fotograficzną pt. „Niewidzialni”.

a
03.03.2017

Miłośniczka koni na spotkaniu z czytelnikami

Magdalena Zarębska – mieszkająca we Wrocławiu autorka książek dla dzieci i młodzieży –  spotkała się z czytelnikami gostyńskiej biblioteki 3 marca 2017 roku.

x
01.03.2017

Barbara Cwojdzińska na spotkaniu z GUTW

„Zapisane karty przyjaźni. Dwa narody, jedna dusza” – książka Barbary Cwojdzińskiej była tematem jej spotkania z Gostyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, które odbyło się w naszej bibliotece 28 lutego br. Uczestniczyło w nim 30 słuchaczy.

a
28.02.2017

Konferencja dla bibliotekarzy powiatu gostyńskiego

27 lutego w salce odczytowej gostyńskiej biblioteki odbyła się konferencja dla bibliotekarzy powiatu, w której uczestniczyło 19 osób z bibliotek gminnych oraz filii bibliotecznych. Jej tematem był projekt „Analiza Funkcjonowania Bibliotek”.

a
25.02.2017

Spotkania w krainie książek

Tradycją stały się spotkania najmłodszych czytelników z książką dziecięcą w gostyńskiej bibliotece. W drugiej połowie lutego Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły przedszkolaki z „Jedyneczki” oraz Domowego Przedszkola w Gostyniu.

a
22.02.2017

Do Czadu – w poszukiwaniu straconego czasu

Arun Milcarz - podróżnik, autor tekstów piosenek, filmów dokumentalnych emitowanych m.in. przez TVP1, TVN oraz 4 FUN TV oraz reportaży na łamach magazynów podróżniczych spotkał się 21 lutego  br. z publicznością w czytelni gostyńskiej biblioteki, w której zgromadziło się około 100 osób.

a
15.02.2017

Walentynkowe spotkanie Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

14 lutego br. w salce odczytowej naszej biblioteki spotkali się słuchacze Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Walentynkowy nastrój podkreślały czerwone akcenty w stroju uczestników oraz czekoladki, którymi częstował przybyłych Prezes GUTW – Zbigniew Kosiński.

a
14.02.2017

Balik dla najmłodszych

Biedronki, księżniczki, piraci i żołnierze zawitali w poniedziałkowe przedpołudnie 13 lutego br. do naszej biblioteki. Wszystko za sprawą baliku dla najmłodszych uczestników Klubu Mam.

a
10.02.2017

Zakończenie ferii zimowych w bibliotece

W piątek 10 lutego 2017 roku otwarto wystawę bajkowych ilustracji oraz wręczono nagrody, wyróżnienia i upominki laureatom konkursów, które zorganizowano w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w okresie ferii zimowych.

a
06.02.2017

Miłośnicy planszówek w bibliotece

W piątek 3 lutego br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży kolejny raz spotkali się miłośnicy gier planszowych. Wszystko za sprawą gostyńskiego pasjonata Mikołaja Rogali, który skutecznie zachęca młodych ludzi do oderwania się od komputerów, tabletów i komórek.

POLECAMY

Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11.00 - 18.00
czwartek 9.00 - 18.00
piątek 8.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - czwartek 11.00 - 18.00
piątek 10.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11.00 - 18.00
czwartek 9.00 - 18.00
piątek 8.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 15.00
piątek 10.00 - 17.00
sobota 9.00 - 14.00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10.00 - 18.00
czwartek 10.00 - 18.00

FILIA BIBLIOTECZNA
w KUNOWIE

ul. Kwiatowa 2, tel. 65 571 82 33
poniedziałek 11.00 - 19.00
środa 11.00 - 19.00
piątek 11.00 - 19.00