WYDARZENIA

Biblioteka
zawsze po drodze ...
x
23.08.2019

Przestrzenna gra interaktywna pt. Baśniowy park

W czwartek, 22 sierpnia, w gostyńskich plantach zorganizowano przestrzenne gry interaktywne. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Wbajkowani”.

x
22.08.2019

Warsztaty pt. Rękodzieło dla każdego

W czwartek, 22 sierpnia, w gostyńskiej bibliotece odbył się pokaz rękodzieła połączony z warsztatami. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”.

x
20.08.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne w gostyńskim szpitalu

19 sierpnia na Oddziale Chirurgii Dziecięcej gostyńskiego szpitala odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii zatytułowane „Podziel się ze mną”, które w oparciu o swoją bajkę psychoedukacyjną „O samolubnym Rechotku” przeprowadziła Halina Radoła.

x
09.08.2019

Multimedialny ekoquiz

8 sierpnia w ogródku wiedeńskim „Szalonej Krowy” na gostyńskim rynku odbył się quiz multimedialny z zakresu ekologii. Wzięły w nim udział 3 kilkuosobowe drużyny. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”.

x
08.08.2019

Warsztaty pięknego czytania z aktorem Zbigniewem Walerysiem

W środę, 7 sierpnia, w ramach projektu „Wbajkowani” odbyły się warsztaty pięknego czytania prowadzone przez aktora Zbigniewa Walerysia. Zostały przeniesione z powodu nagłego ulewnego deszczu z Rynku do piwnicy „Szalonej Krowy”. Uczestniczyło w nich około 25 osób reprezentujących różne pokolenia, od małych dzieci, poprzez młodzież, dorosłych, aż po przedstawicieli GUTW.

x
30.07.2019

Ozdoby z piekarnika i drugie życie papieru – niedzielne warsztaty w Bibliotece

W niedzielę, 28 lipca, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyły się dwa warsztaty w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nich udział kilkanaście osób.

a
26.07.2019

Lipiec w bibliotece dziecięcej

Wakacyjny miesiąc prawie za nami… W bibliotece dziecięcej nie narzekamy na nudę. Ku naszemu zadowoleniu czytelnicy dopisują, młodzi plastycy rysują wymarzone wakacje lub podróżują po Polsce i Europie podczas szukania odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie konkursowej.

x
25.07.2019

Filmowy eksperyment artystyczny

25 lipca odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu „Czyste czytanie”. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu przeprowadziła je w gostyńskich plantach pod nazwą „Filmowy eksperyment artystyczny”. W akcji wzięło udział ponad 25 osób.

x
24.07.2019

Gostyńskie baśniopisanie

4 czerwca 2019 roku w ramach projektu „Wbajkowani” odbyło się wydarzenie pod nazwą „Gostyńskie bajkopisanie”. Członkowie Pracowni Literackiej spotkali się w bibliotece, aby stworzyć wspólną baśń o Gostyniu.

x
23.07.2019

Warsztaty handmade

23 lipca w ramach projektu „Czyste czytanie” w bibliotece odbyły się warsztaty handmade dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których udział wzięło około 30 osób.

x
22.07.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne „Podziel się ze mną” w Środowiskowym Domu Samopomocy

19 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyniu odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii zatytułowane „Podziel się ze mną”, które w oparciu o swoją bajkę psychoedukacyjną „ O samolubnym Rechotku” poprowadziła Halina Radoła.

x
21.07.2019

Bajeczny Lapbook

W czwartek, 18 lipca 2019 r., w budynku Szkoły Podstawowej w Kunowie przeprowadziliśmy warsztaty z tworzenia "bajecznych lapbooków".

x
09.07.2019

Poznali barwne życie Długoraja

O Wojciechu Długoraju, polityce Rzeczpospolitej Obojga Narodów i sytuacji w renesansowej Europie opowiadał Przemysław Pawlak, na spotkaniu Pracowni komiksu historycznego. W ramach projektu „Poznaj zapomnianych” w piątek 5 lipca została zorganizowana prelekcja edukacyjna dla uczestników pracowni.

x
08.07.2019

Klub Mam w lipcu

8 lipca w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie Klubu Mam. Obecnych było 18 mam oraz 28 dzieci. Do grona klubowiczów dołączyła jedna mama z małą Olgą.

x
07.07.2019

Drużynowy quiz multimedialny pt. Co to za bajka?

4 lipca w ogródku wiedeńskim „Szalonej Krowy” na gostyńskim rynku odbył się quiz multimedialny ze znajomości bajek i baśni pod hasłem "Co to za bajka?". Wzięło w nim udział 5 drużyn i kilkunastu kibiców. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Wbajkowani”.

x
02.07.2019

Zostań ilustratorem! – warsztaty z Elżbietą Krygowską-Butlewską

W niedzielę, 30 czerwca, w ramach projektu „Wbajkowani” gostyńska Biblioteka zorganizowała warsztaty ilustratorsko-literackie dla dzieci z poznańską ilustratorką, Elżbietą Krygowską-Butlewską, której ilustracje zdobią książki znanych polskich pisarzy: Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Emilii Waśniowskiej, Joanny Kulmowej, Liliany Bardijewskiej, Zofii Beszczyńskiej, Ireny Landau i innych. Uczestniczyło w nich około 35 osób.

x
27.06.2019

Kamishibai w przedszkolach

W czwartek, 27 czerwca 2019 r., w ramach projektu "Wbajkowani" udaliśmy się do gostyńskich przedszkoli, by zaprezentować dzieciom japoński teatr obrazkowy Kamishibai.

x
26.06.2019

Czerwcowy happening ekologiczny

W sobotę, 22 czerwca, w centrum Gostynia odbył się happening ekologiczny. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział ponad 300 osób.

x
26.06.2019

Przestrzeń, kompozycja i zasady kompozycji

Czerwcowe spotkania Pracowni Komiksowej zakończyliśmy warsztatami z Arturem Hejną. Ósme spotkanie Pracowni odbyło się 26 czerwca 2019 roku. Tematem spotkania była nauka rysunku przestrzennego pomieszczeń jako miejsca akcji sceny komiksowe -j z elementami perspektywy i zasad kompozycji.

 

x
24.06.2019

Drugie życie książki - regały bookcrossingowe w przestrzeni miejskiej

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., w ramach akcji „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu ustawiła w przestrzeni miejskiej regały książkowe, które wcześniej zostały pomalowane i ozdobione podczas warsztatów w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Czyste czytanie.

x
23.06.2019

O projekcie, historycznym komiksie i edukacyjnych grach fabularnych

We wtorek 18 czerwca i w środę 19 czerwca odbyły się spotkania rekrutacyjne w ramach projektu historyczno-edukacyjnego „Poznaj zapomnianych”. Na miejscu pojawili się mieszkańcy Gostynia i okolic. W trakcie spotkań omówiono idee i cele projektu oraz przedstawiono plan działania.

x
22.06.2019

Czas, tło, ramki i kadry w komiksie

Kolejną dawkę sporej wiedzy wchłonęli uczestnicy pracowni komiksowej podczas ostatnich warsztatów. W czwartek 13 czerwca odbyło się szóste spotkanie Pracowni Komiksowej w Gostyniu.

x
18.06.2019

Wycieczki do Nadleśnictwa Piaski

W dniach 11, 12 i 18 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach projektu „Czyste czytanie” zorganizowała wycieczki do Nadleśnictwa Piaski dla uczniów gostyńskich podstawówek. Uczestniczyło w nich ok. 90 osób.

a
18.06.2019

Czerwcowe spotkania z książką

W czerwcu 2019 roku bibliotekę dziecięcą odwiedziły dzieci z gostyńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

x
14.06.2019

O lesie dla dorosłych

13 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyły się warsztaty połączone z wystawą fotograficzną pt. „Las w Nas – Co tak naprawdę wiemy o lesie? Jaka jest nasza łączność z naturą?”. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 20 osób.

x
14.06.2019

O dymkach i ramkach w komiksie

W czwartek, 6 czerwca, odbyły się warsztaty Pracowni Komiksowej. Piąte spotkanie pracowni było kontynuacją cyklu spotkań z Filipem Bąkiem (rysownikiem i grafikiem). Prowadzący opisał pracę grafika w Polsce, omówił temat prawa autorskiego i odpowiedział wszystkim na zadane pytania. Uczestnicy poznali rolę i możliwości dymków w komiksie, a przede wszystkim wzięli udział w praktycznych warsztatach z pracy ze scenariuszem.

x
13.06.2019

Drugie życie książki – działania bookcrossingowe w ZSS w Brzeziu

W środę, 12 czerwca, w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu odbyły się warsztaty pod hasłem „Drugie życie książki – działania bookcrossingowe”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział około 40 osób.

x
10.06.2019

Warsztaty o szkodliwych zabawkach i spotkanie Klubu Mam

W poniedziałek, 10 czerwca, w gostyńskiej bibliotece odbyły się warsztaty na temat szkodliwych zabawek. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Czyste czytanie”. Wzięło w nim udział kilkanaście kobiet należących do Klubu Mam, które przyszły na spotkanie ze swoimi dziećmi i wybranymi zabawkami.

x
08.06.2019

Bajki i baśnie 18+

6 czerwca odbyła się dyskusja pt. „Bajki i baśnie 18+” w ramach projektu „Wbajkowani”. Uczestniczyli w niej przede wszystkim członkowie dwóch klubów książki działających w BPMiG w Gostyniu.

x
07.06.2019

Babcie Wnukom

6 czerwca odbyło się spotkanie „Babcie Wnukom” w ramach projektu „Wbajkowani”. W wydarzeniu uczestniczyło około 90 osób.

a
06.06.2019

Ilustrowali patronów ulic

W ramach Dni Gostynia 2019 Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Gostyniu zorganizował dla uczniów szkół podstawowych gminny konkurs plastyczny Zilustruj patrona lub nazwę ulicy miejscowości, w której mieszkasz. W środę 5 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.

a
06.06.2019

Gostyń i okolice 2019

We wtorek, 4 czerwca rozegrany został finał gminnego konkursu wiedzy o naszym mieście ph. „Gostyń i okolice”, organizowanym od 2001 roku przez: Szkołę Podstawową nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu, Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum w Gostyniu.

x
06.06.2019

Zwykła wystawa niezwykłych ludzi

4 czerwca w Bibliotece otwarto kolejną „Zwykłą wystawę niezwykłych ludzi” w ramach projektu „Pasja szansą na ciekawe życie”, której organizatorami są: Stowarzyszenie „Bez granic”, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu. To już dziesiąta taka wystawa, a od 2011 roku jej miejscem jest nasza placówka.

x
05.06.2019

Zajęcia biblioterapeutyczne w ZSS w Brzeziu

3 czerwca w ramach projektu „Wbajkowani” kilkunastoosobowa grupa dzieci z kl. 1-3 w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu uczestniczyła w zajęciach z elementami biblioterapii „Z przyjacielem nie boję się ciemności i potworów”.

x
04.06.2019

Konkurs na ekozabawkę

2 czerwca odbyło się pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Czyste czytanie”. Na torze kartingowym Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała konkurs na zabawkę ekologiczną. Wzięło w nim udział około 40 osób.

x
03.06.2019

Ankieta o ulubionej bajce z dzieciństwa

W sobotę, 1 czerwca, rozpoczęliśmy działania w ramach projektu „Wbajkowani”. Na gostyńskim Rynku i Deptaku przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców naszego miasta na temat ich ulubionych bajek.

a
03.06.2019

Wiem więcej o ziemi gostyńskiej po raz 27

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. w sali odczytowej odbyły się finały konkursu historycznego „Wiem więcej o ziemi gostyńskiej”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu w ramach Dni Gostynia od 1993 roku. Honorowe patronaty nad imprezą objęli: Burmistrz Gostynia i Starosta Powiatu Gostyńskiego.

a
01.06.2019

Tyjater jednygó szplina

W ramach realizacji zadań powiatowych, 31 maja Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowała dla seniorów w Poniecu i Piaskach 2 spotkania z Waldemarem Wierzbą – polonistą, regionalistą, gawędziarzem, autorem słowników gwary poznańskiej oraz licznych publikacji pisanych gwarą.

x
31.05.2019

O działalności Biblioteki w TVP Poznań

30 maja pracownice gostyńskiej Biblioteki gościły na żywo w TVP Poznań. Opowiadały o projektach „Wbajkowani” i „Czyste czytanie”, które będą realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu od czerwca.

x
31.05.2019

Warsztaty komiksowe z Filipem Bąkiem

Teoria połączona z praktyką były motywem przewodnim spotkania z Filipem Bąkiem, które odbyły się w czwartek 30 maja. Uczestnicy Pracowni Komiksowej wzięli udział w warsztatach dla początkujących rysowników i scenarzystów. Spotkanie rozpoczęło cykl trzech wydarzeń edukacyjno-warsztatowych, mających podnieść kompetencje uczestników pracowni.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek - piątek 14.00 - 18.00
sobota 9.00 - 14.00

 

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek - środa 11:00 - 18:00
czwartek 9:00 - 18:00
piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 14:00

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek - środa 10:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 14:00

FILIE

FILIA BIBLIOTECZNA
w DALESZYNIE

Daleszyn 35, tel. 65 571 03 37
wtorek 10:00 - 16:00
czwartek 10:00 - 16:00