WYDARZENIE

Biblioteka
zawsze po drodze ...
24.06.2021

Festiwal Kryminału Retro Kryminalny Magiel II edycja

W dniach 11-12 czerwca 2021 r. w Gostyniu odbyła się druga edycja Festiwalu Kryminału Retro “Kryminalny Magiel”, którego organizatorami są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Muzeum w Gostyniu oraz Gostyński Ośrodek Kultury “Hutnik”.

Podczas dwóch festiwalowych dni odbyły się warsztaty pisarskie z Ryszardem Ćwirlejem, spotkania autorskie z takimi pisarzami jak Michał Larek, Adam Podlewski, Ida Żmiejewska, Krzysztof Bochus, Ryszard Ćwirlej, Marcin Wroński oraz Marek Krajewski, a także panel dyskusyjny w przestrzeni miejskiej. Z wszystkich wydarzeń dostępna była transmisja live, nagrania nadal można oglądać na stronie festiwalu http://www.kryminalnymagiel.gostyn.pl , jak i filmy z zagadką kryminalną oraz z technikiem kryminalistyki, który opowiada o tajnikach swojej pracy.
Odbyła się również gala wręczenia nagród w konkursie na „Najlepszy Kryminał Retro 2020 r.” , w którym zwycięzcą został Marek Krajewski za powieść „Pomocnik kata”, II miejsce zajął Tomasz Duszyński za „Glatz. Kraj Pana Boga”, natomiast III Krzysztof Bochus za „Wachmistrza”.
Specjalne wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile w postaci okolicznościowego dyplomu i statuetki za utwór o wyjątkowych walorach promujących służbę policyjną – jej historię, zasady i wartości otrzymał Tomasz Duszyński za powieść „Glatz. Kraj Pana Boga”.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom, a także tym, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia festiwalu. Dziękujemy sponsorom: firmom  Ardagh Group, SIMPAX, pressBUD, Samorządowemu Funduszowi Poręczeń Kredytowych, Hotelowi Restauracji Cukropol, partnerom: Miastu Gostyń, Szkole Policji w Pile, Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu, Gaso Gostyń, Auto Muzeum Jan i Maciej Peda oraz patronom medialnym: TVP Kultura, TVP 3 Poznań, Radiu Poznań, Radiu Elka, Życiu Gostynia, gostynska.pl. gostyn24.pl,granice.pl, booklips.pl portalom: Zupełnie Inna Opowieść, Zapomniana Biblioteka, Zbrodnicze Siostrzyczki, Zbrodnia w Bibliotece.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

POLECAMY

Wydawnictwo Sine Qua Non Czwarta strona Wydawnictwo Poznańskie bibliotekarium.pl
Biblioteka narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa WBP Poznań Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Region Wielkopolska Powiat Gostyń Gostyń Muzeum w Gostyniu Gostyński Ośrodek Kultury Gostyński Uniwersytet III Wieku gaso-gostyn.pl

KONTAKT

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU

ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52
e-mail: biblioteka@gostyn.pl

DOŁĄCZ DO NAS:

Biblioteka
zawsze po drodze ...

GODZINY OTWARCIA

WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek – piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-14.00

CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH

wtorek – piątek 14.00-18.00

WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH

wtorek – piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-14.00

 

ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorek – piątek 10.00-17.00
sobota 9.00-14.00

ADMINISTRACJA
poniedziałek – piątek 7.00-15.00

KSIĄŻKA NA TELEFON

TEL. 730 800 787

ZAMÓWIENIA
poniedziałek 7.00-15.00
wtorek - piątek 9.00-17.00

DOWÓZ
zgodnie z rozkładem jazdy bibliobusu