Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" zawiązał się jesienią 2010 roku z inicjatywy Mikołaja Rogali i Przemysława Pawlaka. Swą nazwę zaczerpnął od miejsca spotkań, którym jest rotunda na piętrze gostyńskiego Kina "Pod Kopułą", a także od zapomnienia, któremu ulegają członkowie klubu oddając swe zmysły światu fantastyki.
Klub zrzesza kilkunastu miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Animatorami działań "Kopuły Zapomnienia" są Mikołaj Rogala (gry karciane i planszowe) oraz Tomasz Teodorczyk (gry fabularne). Obecnie klub podzielony jest na dwie sekcje:
Sekcja gier karcianych i planszowych
Sekcja gier planszowych działa od samego początku istnienia Klubu Fantastyki „Kopuła Zapomnienia", czyli od 2010 roku. Prowadzona jest przez Mikołaja Rogalę, miłośnika fantastyki szeroko pojętej, wieloletniego Mistrza Gry w grach fabularnych, zagorzałego czytelnika literatury z gatunku fantastyki, pasjonata współczesnych gier planszowych.
Sekcja Fabularna
Wejdź do świata wyobraźni. Świata, w którym to Ty tworzysz postać, wcielasz się w nią, podejmujesz własne decyzje, mające wpływ na dalszą rozgrywkę. Przeżywaj niesamowite przygody niczym Geralt z Rivii, Bilbo Bagins, Luke Skywalker, Indiana Jones czy inni legendarni bohaterowie. Zagraj w grę wyobraźni – grę RPG.
Sekcja Gier Fabularnych skupia chętnych do grania w sesje RPG. Gry te polegają na wcielaniu się w stworzone postacie i wejście we fikcyjny świat, istniejący tylko w wyobraźni grających. Cała rozgrywka oparta jest na narracji graczy i Mistrza Gry – osoby, która prowadzi całą historię; przygotowuje sesje, scenariusz, wciela się w postacie niezależne itd.
Więcej informacji otrzymacie pisząc do Mistrza Gry pisząc na wiadomość prywatną fanpage Klubu Fantastyki – Kopuła Zapomnienia!
Najciekawsze inicjatywy Klubu Fantastyki to:
GOSTYŃSKI FESTIWAL FANTASTYKI – GOSTKON
Najbliższe spotkanie Klubu Książki odbędzie się 17.08 o godzinie 18:00. Omawianym utworem będzie "Pożegnanie jesieni" Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Projekt „Mobilna eM-Ka” jest upamiętnieniem sto osiemdziesiątej rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Dofinansowany ze środków Ministra KUltury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a będzie polegał na przeprowadzeniu 43 wydarzeń przy Bibliobusie, które będą obejmowały animacje, konkursy, warsztaty techniczno-plastyczne oraz kino plenerowe.
Już dziś ruszamy z kolejnym projektem pt. „Z Biblioteką przez historię miasta”. Jest to akcja, w której każdy może wziąć udział w dowolnym momencie, ponieważ to Państwo sami decydują, kiedy chcą dołączyć do zabawy. Wszystko za sprawą Paszportów zawierających kilka zadań i ciekawostek historycznych związanych z Gostyniem i jego okolicami. Polecenia te łączą się nie tylko z literaturą, czy plastyką, a także ze spacerowaniem ulicami miasta z zagadkami i jego dziejami w tle! Z pewnością poznacie lub przypomnicie sobie Państwo mało znaną gostyńską przeszłość i regionalne legendy.
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
MIASTA i GMINY w GOSTYNIU
ul. Wrocławska 257, 63-800 Gostyń
tel. 65 572 09 52
e-mail: biblioteka@gostyn.pl
WYPOŻYCZALNIA
DLA DOROSŁYCH
wtorek – piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-14.00
CZYTELNIA
DLA DOROSŁYCH
wtorek – piątek 14.00-18.00
WYPOŻYCZALNIA
ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH
wtorek – piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-14.00
ODDZIAŁ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
wtorek – piątek 10.00-17.00
sobota 9.00-14.00
ADMINISTRACJA
poniedziałek – piątek 7.00-15.00
TEL. 730 800 787
ZAMÓWIENIA
poniedziałek 7.00-15.00
wtorek - piątek 9.00-17.00